Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2015 04 08

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Šeima – bendrystės sodas“: Drąsa nesuklysti – apie pagalbą krizinio nėštumo atveju

VŠĮ Krizinio nštumo centras buvo apdovanoti viena iš Gyvybės apdovanojimų 2014 nominacijų.

Daugelis sutinka, kad abortas – tai vienareikšmis blogis. Esama ir norinčių jį uždrausti. Tačiau ar daug tokių, kurie ragindami išsaugoti užsimezgusią gyvybę, gali pasiūlyti konkrečią pagalbą neplanuotą, nelauktą, krizinį nėštumą patiriančiai moteriai, kad ši leistų išvysti pasaulį vaikeliui, kurio laukiasi?

Kiek daugiau nei prieš metus Vilniuje susikūrė Všį „Krizinio nėštumo centras“ būtent ir teikiantis tokią pagalbą. Kol kas jis – vienintelis Lietuvoje. Į jį kreiptis kviečiamos visos moterys, atsidūrusios kryžkelėje ir svarstančios apie abortą bei tos, kurios nori auginti vaikelį, tačiau tam neturi tinkamų sąlygų. „Krizinio nėštumo centras“ atveria savo duris ir toms, kurios, deja, nutraukė nėštumą, ir dėl to patiria sunkias psichologines, dvasines pasekmes.

„Krizinio nėštumo centre“ dirbančios konsultantės ir psichologė padeda moterims, kurios mano, kad neplanuotas nėštumas gali sugriauti jų gyvenimą, į tai pažvelgti plačiau, iš kitos perspektyvos ir padėti atrasti vietą tam vaikeliui savo gyvenime.

„Krizinio nėštumo centro“ konsultantė Laima Švedaitė sako, kad šiandieninė moteris nėra laisva. Ji savo gyvenimą suvokia kaip tam tikrą dėlionę, kurioje viskas iš anksto numatyta. Tą „dėlionę“ jai primeta visuomenė. Taigi, kai moteris neplanuotai pastoja, jai atrodo, kad ši detalė netelpa į jos susikurtą „dėlionę“, tai prilygsta moters tapatybės praradimui, netgi tam tikra prasme mirčiai.

Tačiau, pasak „Krizinio nėštumo“ centro įkūrėjos ir vadovės Zitos Tomilinienės, abortas problemos neišsprendžia, nes tai yra prieš moters prigimtį, prieš jos pašaukimą, nes paprastai moteris giliai savo širdyje nori išsaugoti savo kūdikį.

Kad krizinį nėštumą patirianti moteris  jaustųsi saugi ir rami, centre teikiama ne tik psichologinė ar socialinė pagalba, bet, reikalui esant, ir materialinė, finansinė. Besilaukiančiai moteriai, neturinčiai kur gyventi, ieškoma būsto. Taip pat moteriai padedama ir pagimdžius, kol jos vaikelis paūgės ir ši atsistos ant kojų.

Plačiau apie „Krizinio nėštumo centro“ veiklą bei apskritai apie neplanuoto nėštumo krizę ir jos įveikimą šioje Bernardinai TV laidoje  pasakoja organizacijos vadovė Zita Tomilinienė ir konsultantė Laima Švedaitė.

Tikimės, kad šis pasidalinimas padės Jums ugdyti santykių kultūrą šeimoje, tirpdyti įvairovės baimę, padės šeimoms kūrybingai reaguoti į iššūkius; skatins dialogiškumą. Gilins visuomenės supratimą, kad šeima yra gyvas valstybės pamatas.

Bernardinai.lt ir Šeimos instituto projektą „Šeima – bendrystės sodas“ iš dalies remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Parengė Kostas Kajėnas ir Jurga Žiugždienė

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.