2014 11 03

Antanas Šimkus

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Antanas Šimkus. Žvalgymai: paveldėtieji

Kai kur dar spingsint žvakučių spingsulėms peržvelkime svarbesnes praėjusios savaitės kultūros publikacijas Bernardinai.lt svetainėje.

Pirmiausia – mūsų leidinių pristatymo kelionės. Jau suplanuota, kas ir kur vyks lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Vilnius, Alytus, Lazdijai, Šiauliai, Anykščiai… Laukite ir sutikite. Dalyvavusieji į redakciją visad parsiveža gerų įspūdžių, tikėtina, kad ir kitiems šis tas prasminga lieka atminty. Tiek įdomybių apie mus.

Kas laukia kitur? Muzika ir literatūra. Artėja įdomus Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos seminaras, kuriame bus verčiami roko dainų tekstai. Jo dalyviai kviečiami išversti keletą Nicko Cave‘o dainų… Muzikos srity gerų vertėjų niekada nebus per daug. Ypač, kai tiek užsienio dainų perdainuojamos lietuviškai – ir tie lietuviški variantai būna, švelniai tariant, nelabai… Per google translatorių perleidęs kartais geresnį tekstą gautum…

Dailė. Prieš keletą dienų Vilniuje atverta Mikalojaus Vilučio retrospektyvinė paroda. Kūrėjui šiemet sukanka septyniasdešimt. Tiesą sakant, energijos kūrybai šis žmogus turi daugiau nei tas amžinai mielas ir dar amžiniau gabus Lietuvos jaunimas…

Dailės temą Bernardinai.lt tęsia ir menotyrininkės Aldonos Dapkutės publikacija apie dailininką Rimantą Daukintį.

Bene liūdniausia praėjusios savaitės žinia – mirė rašytojas Romualdas Granauskas. Visi sutinka, kad tai – nuostabų kalbos jausmą turėjęs rašytojas. Daugelis sutaria, kad su juo traukiasi ir didžioji literatūra iš mūsų tautos gyvųjų fondų. Kaip ten bus, pamatysime.

Užsienis tuo metu mini garsaus rašytojo Julio Cortázaro gimimo šimtmetį. Gal tai skubančiam šių dienų skaitytojui taptų proga perversti Lotynų Amerikos rašytojų noveles, grįžti prie romano „Žaidžiame klases“…

Kolega Donatas Puslys lankosi Varšuvoje. Iš ten – jo išsami publikacija, skirta įspūdžiams iš muziejaus, skirto Lenkijos žydų istorijai, steigties. 

Muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas kviečia kartu su juo peržiūrėti geriausias rugsėjį ir spalį išėjusių muzikinių albumų naujienas. Išsamus ir naudingas tekstas.

Žodis literatams. Klaipėdoje Ieva Liškevičiūtė kalbina rašytoją ir muzikantą Gintarą Grajauską. Geras, atskleidžiantis pokalbis.

Kolegė Birutė Grašytė užduoda klausimų poetei Jurgitai Jasponytei, ne taip seniai išleidusiai pirmąją poezijos knygą „Šaltupė“.

Įdomus ir teatralų gyvenimas. Ciklo „10+1 temų apie teatrą“ centre – pašnekesys su aktore Doloresa Kazragyte. Pokalbių su scenoje gyvenimą kuriančiais žmonėmis ratą plečia ir interviu su Brigita Arsobaite, kurį parengė Birutė Grašytė.

Paskutinės publikacijos, kurias paminėsime, yra Rūtos Janonienės pasakojimai apie Bernardinų parapijos istoriją. Pirmąją dalį jau minėjome ankstesnėje apžvalgoje, praeitą savaitę pasirodė ir antroji bei trečioji.

Rūtos Janonienės parengtos publikacijos. Bernardinų (o turbūt ir bet kurios kitos ilgesnės) istorijos, ko gera, neįmanoma papasakoti atsietai nuo kultūros, šiandienos nesuvoktume be paveldo…

Šiuo atžvilgiu kiekvienas esame paveldėtojas. Su visom teisėm ir, deja, ne mažesnėmis pareigomis. Žvalgytis. Į tolesnę praeitį irgi.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.