2014 11 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Vlado Braziūno fotografijų paroda – vertėjų sąjungos 10-mečiui

Vlado Braziūno nuotraukoje – Vytas Dekšnys, Laima Masytė, Antanas A. Jonynas, Erika Drungytė

Lapkričio 10 d. pirmadienį, 18 val. galerijoje „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilniuje) atidaroma Vlado Braziūno fotografijų paroda „šaligreta“, skirta Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos 10-mečiui. Parodoje bus pristatyta daugiau nei 40 literatūros vertėjų portretų.

„Mano sąmonėn žodis šalìgreta džiugiai įsprūdo prieš gerą dešimtmetį, kaip tik tuomet, kai būrelis veiklių kolegų kūrė Lietuvos literatūros vertėjų sąjungą, o aš iš latvių kalbos verčiau Janio Ruokpelio „Lyrikos“ rinktinę. Jos pirmojo skyriaus pavadinimas buvo „Klātbūtne“. Reikėjo gyvo žodžio, ne kokio „buvimo“ ar „dalyvavimo“. Naršiau naršiau „Lietuvių kalbos žodyno“ tomus, kol… pagaliau! Vienas iš tūkstančių. Tas! Reikiamas.

Šitaip ir fotografai, šviesoraštininkai, ieško to taupiausio, iškalbiausio „žodžio“, kuris leistų pamatyti, parodyti… ar maža ką? – o šiuo atveju bent kai kuriuos kolegas vertėjus, tarp kurių šmirinėta įvairiausiom progom ir be progų, vis būta šalia, šaligrečiai.

Dažnai būnu su fotoaparatu, jo akimi mano matyti, o kai kada gal ir trikdyti vertėjų susirinkimai, posėdžiai, pasitarimai, seminarai, iškylos, pobūviai… Ši paroda tad būtų ir pasiaiškinimas ar atsiprašymas. Bet pirmiausia – širdinga dėkonė už bendro buvimo metus, man svarbius.“

Vladas Braziūnas