Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Išpažinties paslaptis absoliuti

Išpažinties paslaptis yra neliečiama ir negali būti jokių išimčių. Už išpažinties paslapties išdavimą baudžiama ekskomunika. Tai buvo priminta lapkričio 12-13 dienomis Romoje vykusiame simpoziume, kurį surengė Apaštališkoji penitenciarija, tai yra Šventojo Sosto institucija atsakinga už vadinamuosius vidinio forumo reiklaus, tai yra susijusius su sąžine ir išpažintimi.

Simpoziume kalbėjęs Penitenciarijos vadovas kard. Mauro Piacenza sakė, kad sekuliarizuotoje aplinkoje kartais pateikiamos iškreiptos ir neteisingos išpažinties paslapties interpretacijos, tarsi išpažinties paslaptimi būtų norima nuo viešumo slėpti kažkokius blogus darbus ar sąmokslus. Iš tiesų išpažinties paslaptis – tai žmogaus teisių ir asmens privatumo garantas.

Dėl to, kaip priminė simpoziume kalbėjęs Apaštališkojoje penitenciarijoje tarnaujantis kun. Krzysztof Nykiel, pareiga saugoti išpažinties paslaptį yra absoliuti ir nenumatoma jokių išimčių. Aukščiausia bausme – ekskomunika – gali būti nubaustas ne tik asmuo išpažinties paslaptį išdavęs žodžiu, bet taip pat už elektroninių pasiklausymo ir įrašymo prietaisų naudojimą išpažinties metu. Nuodėmklausys negali liudyti teisme, negali kalbėti apie išpažintyje išgristus dalykus nei tuo atveju jei penitentas leidžia tai padaryti, nei po pentitento mirties.

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu