Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2014 11 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Šiauliuose – Pasaulinė lyderystės konferencija

Jau 5 kartą Lietuvoje vyksta Pasaulinė lyderystės konferencija. Lapkričio 14 – 15 d. vyko Klaipėdoje, praėjusį savaitgalį – lapkričio 21 – 22 d. vyko Vilniuje bei lapkričio 27 – 28 d. vyks Šiauliuose. Beje, Šiauliuose šis renginys rengiama pirmą kartą. Visos Lietuvos mastu šiais metais konferencijoje dalyvauja per 1000 žmonių.

Ši konferencija Lietuvoje organizuojama jau penktus metus, bet jos šaknys JAV, netoli Čikagos. Stebėti šio jau pasauliniu tapusio forumo kasmet į Čikagą suvažiuoja apie 12 tūkst. paties įvairiausio rango vadovų ir lyderių: nuo mokyklų mokytojų, direktorių, bažnyčių, nevyriausybinių organizacijų vadovų iki pasaulio verslo didžiūnų.

Lietuvoje šias Pasaulinės lyderystės konferencijas organizuoja LCC tarptautinis universitetas, Miesto bažnyčia ir Gerosios naujienos centras.
Kelerius metus ši konferencija vyko tik Čikagoje, vėliau, panaudojus palydovinę sistemą, buvo transliuojama į 350 miestų Šiaurės Amerikoje. Prieš 10 metų renginys pasiekė kitas šalis – Skandinaviją, Vokietiją. Pasikeitė konferencijos formatas: pranešimai išverčiami į vietinę kalbą ir įgarsinami į DVD. Todėl ji labai išplito – šiais metais vyks 107 pasaulio šalyse. Kasmet konferencijoje dalyvauja apie 200 000 žmonių.

Pasaulinės lyderystės konferencijos įrašuose šiemet pasisakė „General Electric“ vadovas Jeffrey Immeltas, verslo bestselerių autorius Patrickas Lencionis, Ugandos mokesčių inspekcijos, organizaciją ištraukusios iš korupcijos gniaužtų, komisarė Allena Catherine Kagina ir kiti.

Vilniuje savo patirtimi dalijosi ir vietiniai savo srityje pasiekę gražių rezultatų, sėkmingi žmonės, kaip Tele2 generalinis direktorius Petras Masiulis. Jis be kita ko pastebėjo: „Daug knygų apie sėkmę paprasčiausiai skatina manipuliacijas ir augina egoizmą ir ilgalaikės sėkmės nesukuria, tokias knygas galima tiesiog mesti į šiukšlių dėžę.“ Ir ragino vadovautis Šv. Rašto principu, kuriuo jis remiasi savo praktikoje:  „Nedaryk kitam to, ko pats nenorėtum, kad tau darytų“. Beje, šis principas, anot P. Masiulio, būtent padėjo pasiekti aukštumų tiek asmeninėje, tiek profesinėje veikloje.

Pasaulinę lyderystės konferenciją 1992 m. pradėjo „Willow Creek“ asociacija, kurios pagrindinis steigėjas – Bilas Haibelsas – vadovauja vienai didžiausių JAV bažnyčių. Mintis surengti konferenciją gimė stebint bažnyčias visame pasaulyje. Nors pastoriai seminarijose įgyja teologinį išsilavinimą, bet pradėję tarnauti bendruomenėje pamato, jog tai labai sudėtingas darbas. Tai ne tik pamokslavimas sekmadienį, bet ir žmonių bei komandos subūrimas, jos motyvavimas. Matydamas bažnyčių spragas, B. Haibelsas nusprendė surengti konferenciją, kurioje kalbėtų ne apie teologiją, bet apie lyderystę. Pirmoje konferencijoje susirinko daugiau nei 2 000 dalyvių: dvasininkų, bažnyčios tarnautojų, nevalstybinių organizacijų ir verslo įmonių vadovų, suvokiančių vadovavimo sudėtingumą ir norinčių kasmet tobulinti savo vadovavimo įgūdžius. 

Kuršėniškis VšĮ „Eterna vita“ vadovas Romas Tuominis, vykęs į konferenciją su savo vidurinėliu sūnumi Emiliu, neslėpė, kad jo septyniolikmečiam sūnui, būtent, tai, kad pasaulio grandai vadovaujasi versle krikščioniškais principais, padarė patį didžiausią įspūdį. „Sūnus sako, jog jį sužavėjo tai, kad nei „General Eletric“ vadovas J.Immeltas, nei prodiuseris ir režisierius Tyleris Perry’s nebijo būti atviri, neslepia savo dvasingumo, jie apie tikėjimą kalbėjo taip subtiliai, kad tai visiškai netrikdė ir netikinčios auditorijos – kalbėjo R. Tuominis, besidžiaugiantis, kad ši įkvepianti konferencija atkeliauja ir į Šiaulių kraštą.

R.Tuominis sako, jog asmeniškai jam, kaip vadovui, buvo įdomu pamatyti, jog amerikiečiai lyderiai nebijo viešai pasidalyti ne tik savo sėkme, o ir išmoktomis asmeninio nuosmukio pamokomis.

Lyderystės konferencijoje kalbama ne tik apie sėkmingus verslus, bet ir kitų sričių pavyzdžius. Ugandos mokesčių sistemos reformatorė konferencijoje atkreipė dėmesį, kad Afrikos žemyno ekonomika sparčiai kyla, bet viena iš esminių problemų yra įsikerojusi korupcija. Ši problema aktuali buvo ir mokesčių inspekcijoje Ugandoje. Paskirta mokesčių inspekcijos vadove Allena Catherine Kagina padarė stulbinančias reformas šioje institucijoje. Pradžioje atleido visus darbuotojus, o paskui naujai iš buvusių ir naujų žmonių suformavo komandą, kuri keitė pačios mokesčių surinkimo įstaigos įvaizdį. Savo darbuotojus vesdavo į visuomenę dirbti naudingų darbų talkų pavidalu, kad žmonės suvoktu, kad tai nėra tik mokesčius „išmušinėjanti“ įstaiga, bet žmonės, institucija tarnaujanti visos visuomenės labui. Galiausiai rezultatai buvo tokie, kad mokesčių surenkama buvo 300 procentų daugiau nei prieš reformą.

Šių lyderystės konferencijų sumanytojas ir organizatorius Saulius Karosas teigia: „Lietuvoje pastebiu nesveiką dalyką – iniciatyvos trūkumą, apatiją, kas nors kitas tegu padaro, tik ne aš. Tai paprasčiausias atsakomybės nusimetimas. Dažnai matai žmones kopiant karjeros laiptais, siekiant aukštesnių pareigų ar didesnės įtakos iš savanaudiškų paskatų. Tačiau lyderystė pirmiausia turi būti tarnaujanti kitiems.  Pirmaisiais metais po Lietuvos Nepriklausomybės verslas buvo lyg laukinis kapitalizmas – daug godumo, daug noro greitai pralobti. Mes norime propaguoti kitokią lyderystę. Konferencijoje kalba žmonės, kurie yra pasaulinio lygio lyderiai – išties daug pasiekę savo srityje ir savo pavyzdžiu bei pasidalinta patirtim įkvepia ir kitus.“

Juozas Dapšauskas

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite