2014 11 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Advento kalendorius: nuo istorijos iki keleto idėjų

Advento kalendorius nėra paprastas kalendorius, mums žinomas nuo pirmųjų civilizacijų susikūrimo. Nors šiek tiek jaunesnis, jis išsiskiria tuo, kad pasižymi skirtingų formų įvairove ir turi nepakartojamą tikslą – įprasminti laiką nuo pirmųjų gruodžio dienų ir Kalėdų. Advento kalendorius taip pat gali būti nuostabi apdailos detalė, pasigaminta kartu su vaikais šeimoje, tokia vienintelė ir išskirtinė. O ir užpildyti jį – kaip ir laukimo laiką – galima ne vien saldainiais.

Advento kalendorius


Pagrindinė Advento kalendoriaus funkcija – suskaičiuoti ir įprasminti laukimo laiką iki Kalėdų. Taip pat galime kalbėti apie šventinės nuotaikos sukūrimą. Kiekviena diena gali būti išskiriama skirtingu paveikslėliu, istorijos epizodu (pvz., Jėzaus gimimo pasakojimas), specialiu įrašu, geruoju darbeliu ar maža smulkmenėle, kuriomis ypač džiaugiasi mažiausieji šeimos nariai.

Įvairiuose šaltiniuose dažniausiai rašoma, jog pirmieji Advento kalendoriai buvo sugalvoti liuteronų bendruomenėje Vokietijoje. Atkreipdami dėmesį, kad Kalėdos yra ypač svarbi krikščionių šventė, dar XIX a. jie sumanė išskirti advento laiką. Iš pradžių šis kalendorius tebuvo tvarkaraštis, kurį pakabindavo prie lauko durų, kad žmonės galėtų skaičiuoti laiką iki Kalėdų. Vėliau žmonės kiekvieną dieną ėmė pradėti dėti prie jo žibintą ar žvakę. Taigi, Advento kalendoriai jau porą šimtmečių atnaujinami, perkuriami ir šiandien mes turime daugybę idėjų neįtikėtiniems ir naujiems Advento kalendoriams.

Advento kalendorius

Tradiciniai šiuolaikiniai Advento kalendoriai dažniausiai sudaryti iš dviejų kartoninių kortelių, uždėtų viena ant kitos. Kiekvieną dieną atidaromos atskiros, konkrečios dienos durelės. Naujausi Advento kalendoriai būna pagaminti taip, kad kasdien atvėrę langelį ar dureles, ten randate mažą artėjančių Kalėdų dovanėlę – saldainį, kojinę su maža smulkmenėles ar kalėdinę giesmę.

Šiuolaikiniai kalendoriai gali būti puikia bet kurių namų ar dekoro puošmena. Paprastai jie būna spalvingi, ryškūs, ir net po Kalėdų dažnai paliekami namuose kaip puošmena. Tačiau reikėtų nepamiršti ir tikrosios šio kalendoriaus svarbos: papuošti savo širdis, pasirengti artėjančioms Kalėdų šventėms savo širdyse.


Siūlome pasižvalgyti po tradicinių Skandinavijos kraštų Advento kalendorių galeriją. Galbūt pasisemsite idėjų Jūsų šeimos Advento kalendoriui?

Advento kalendorius
Advento kalendorius


Advento kalendorius

Advento kalendorius
Advento kalendorius
Advento kalendorius
Advento kalendorius
Advento kalendorius
Advento kalendorius

Pagal furniture.trendzona.com parengė Jurga Lūžaitė, nuotraukos – furniture.trendzona.com

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.