Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2014 12 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Darželio „Saulužės vaikai“ vadovė Jolanta Augustinavičiūtė-Porochnia ir darželyje dirbanti vaikų psichologė Dovilė Jankauskienė dalinasi mintimis apie prasmingą šv. Kalėdų laukimą ir šventimą, vengiant beprasmio dūkimo ir siautėjimo, atisakant ryškiaspalvių šviesų, maišų beverčių dovanų.

Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Šv. Kalėdos yra svarbiausia metų šventė. Tai tikra vaikų šventė. Daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Tai pats svarbiausias virsmas metuose. Baigiasi metai, grįžta saulė. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai tikrai nuostabus laikas, skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui, planų kūrimui.

Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Laukimas prasideda Advento sekmadienį. Adventas (lotyniškai „atėjimas“) – prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis, šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai metų šventei. Advento sekmadienį namie uždegame pirmą Advento vainiko žvakę. Darželyje šią žvakę uždegame pirmadienį. Žvakė dega pusryčių, pietų ir vakarienės metu. Kiekvieną advento pirmadienį uždegame vis naują žvakę – Vilties, Taikos, Meilės, Džiaugsmo.


Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Keturios advento savaitės simbolizuoja keturias stichijas. Kiekvieną iš jų pažymime ir prisimename keisdami Metų stalo pavidalą. Pirma savaitė – žemės stichija, šią savaitę ant mėlyno fono atsiranda žvaigždė ir akmenėlių spiralė. Antra savaitė – vandens stichija, ant Metų stalo atsiranda samanos, šakelės, augalai. Trečia savaitė – oro stichija, atsiranda gyvūnai ir šienelis. Ketvirta savaitė – ugnies stichija, šią savaitę ant Metų stalo atsiranda žmonės, o šventės dieną – kūdikėlis.

Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Pirmąjį Advento pirmadienį vaikai ir auklėtojos Ryto rato metu pradeda žaisti kalėdinį žaidimą, kaip Marija, Juozapas ir asilėlis keliauja į Betliejų. Šis žaidimas žaidžiamas kiekvieną dieną per Ryto ratą. Vaikai turi galimybę pabūti visose rolėse: avinėlių, piemenėlių, šeimininkų, asilėlio, Marijos, Juozapo, angelo Gabrieliau ir trijų karalių. Šventės metu šis žaidimas yra žaidžiamas kartu su tėveliais.

Gruodžio 5 dienos vakarą vaikai, išeidami namo, palieka tvarkingas savo šlepetėles, kad šv. Mikalojus galėtų atnešti skanėstų. Kitą rytą vaikai, atėję į darželį, randa gražiai auklėtojų įpakuotą skanėstą savo šlepetėse.

Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Per Advento laikotarpį vaikai darželyje ruošiasi didžiajai šventei. Grupėse yra Advento kalendoriai – kopetėlės su 24 pakopomis, kuriomis angelo žingsneliu kasdien keliaujame link šv. Kalėdų.

Dailės užsiėmimų metu vaikai piešia žiemą, angelėlių debesėlius ir pačius angelus. Vaikučiai ruošia tėveliams dovanas. Per muzikos užsiėmimus dainuojame Advento daineles. Pyrago kepimo dieną kepame sausainėlius, meduolius, juos glazūruojame. Dovanas vaikams nuo nykštukų ruošia auklėtojos, jos pačios sukuria visiems vaikams vienodus žaisliukus. Kalėdų senelis ateina vieną kartą tik tą stebuklingą naktį į namus.

Šventės metu kartu su tėveliais žaidžiame kalėdinį žaidimą, dalinamės nykštukų dovanas, vaišinamės suneštinomis vaišėmis. Darželyje šventės metu stengiamės kad visi pajustų ir išgyventų bendrumo jausmą, mokomės būti kartu ir džiaugtis. Vengiame beprasmio dūkimo ir siautėjimo. Stebuklą kuriame kartu.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite