Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 12 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (I)

Dainius ir Sonata Stankevičiai – vyras ir žmona muzikaliais vardais, susituokę jau 23-ejus metus.  Iš tiesų jie susipažino studijuodami Muzikos akademijoje. Tačiau ši laida – ne apie muziką, bent jau siaurąja prasme. Nors, tiesą sakant, muzikos Dainiaus ir Sonatos namuose netrūksta – vien užėjus į svetainę žvilgsnį iš karto patraukia pianinas.

Dainius dar negrįžęs, laukiame jo, parvažiuojančio iš darbo. Tuo tarpu vyriausias vyras namuose – keturmetis Martis. Neseniai jis sirgo vėjaraupiais, todėl dar neina į darželį. Mama Sonata kaičia sriubą – skuba ją išvirti, kol nepabudo pagrandukas – aštuonių mėnesių Brunelis. Po keleto valandų iš Kadetų mokyklos grįš jaunasis kariškis trylikametis Nojus, 9-erių Milėja, iš darbo – 21-nų vyriausias sūnus Mikas, kadais konkurse „Lietuvos talentai“ laimėjęs pirmąją vietą už… grojimą dantimis. (Beje, broliukas Nojus, būdamas penkerių, tapo „Dainų dainelės“ laureatu ir apdovanojimą gavo iš paties prezidento Valdo Adamkaus.)

Pavakarį iš darželio tėtis parveš trimetį Ričardėlį – ne biologinį Dainiaus ir Sonatos sūnų, kuris jau pusantrų metų gyvena šioje gražioje šeimoje, ir visi baigia užmiršti, kad jis atkeliavo iš kūdikių  namų.

Mums belaukiant Dainiaus, nenustygstantis vietoje keturmetis Martis niekieno neprašytas iš sandėliuko atneša keletą bulvių – jų reikės sriubai. Pasirodo, jis jau moka iškepti omletą ir uoliai rūpinasi savo trimečiu įbroliu, kai šie žaidžia kieme.

O štai ir pats tėtis Dainius. Trumpam sugrįžo iš darbo susitikti su Bernardinai TV. komanda.  Su juo beveik prieš 25 metus drauge mokėmės mokykloje. Buvo labiausiai išdykęs mokinys, klasės juokdarys ir gyvas sidabras. Tačiau, pasirodo, kažkada rimtai svarstė apie kunigystę. Giliai tikintis, keturių sūnų, vienos dukters tėtis ir dar vieno berniuko įtėvis. Drauge su vyriausiuoju sūnumi besisukantis dviejuose savo sukurtuose versluose – didelei šeimai reikia daug. Jo žmona Sonata, kurios pagrindinis darbas būti mama, reikalui esant taip pat prisideda prie verslo reikalų. Tačiau pagimdžiusi ketvirtą vaiką, ji nusprendė dar ir savanoriauti… kūdikių namuose. Taip netrukus jų šeimoje atsirado Ričardėlis. O po to Dievas Dainiui ir Sonatai padovanojo dar vieną biologinį sūnų – Bruną. Taigi namuose, kuriuos sergsti du solidūs šunys, šiandien klega aštuonių asmenų šeima.

Tad kviečiame iš arčiau susipažinti su Dainiumi ir Sonata bei išgirsti, ką jie mąsto apie gyvenimą gausioje šeimoje, apie vyro ir žmonos santykius, tikėjimą ir tai, kodėl jie, jau turėdami keturis vaikus, nusprendė į savo šeimą priimti ir nedalios ištiktą svetimą vaikelį.

 

Parengė Kostas Kajėnas ir Jurga Žiugždienė

Tikimės, kad šis pasidalinimas padės Jums ugdyti santykių kultūrą šeimoje, tirpdyti įvairovės baimę, padės šeimoms kūrybingai reaguoti į iššūkius; skatins dialogiškumą. Gilins visuomenės supratimą, kad šeima yra gyvas valstybės pamatas.

Bernardinai.lt ir Šeimos instituto projektą „Šeima – bendrystės sodas“ iš dalies remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Kitos „Šeima – bendrystės sodas“ publikacijos:

„Šeima – bendrystės sodas“. Kario žmona: žinojau, kokia jo profesija su visomis jos pasekmėmis (II)

„Šeima – bendrystės sodas“. Kario žmona: žinojau, kokia jo profesija su visomis jos pasekmėmis (I)

„Šeima – bendrystės sodas“: kūrybos nuspalvintas šeimos gyvenimas

„Šeima – bendrystės sodas“: Didelės šeimos namuose tylu nebūna

„Šeima – bendrystės sodas“: Negalia nėra gyvenimo stabdys ar džiaugsmo trukdis

„Šeima – bendrystės sodas“: Irena ir Juozas Polikaičiai. Vaikai ir anūkai yra mūsų draugai

„Šeima – bendrystės sodas“: Mūsų šeimą „klajokliškas“ gyvenimas sutvirtino

„Šeima – bendrystės sodas“: Drąsa nesuklysti – apie pagalbą krizinio nėštumo atveju

„Šeima – bendrystės sodas“: Pirmąją sriubą virti pamokė vyras

„Šeima – bendrystės sodas“. Negalia meilei ir šeimai – ne kliūtis

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.