Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2014 12 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaune pristatoma fotomenininko iš Bangladešo knyga

Gruodžio 17 d. Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) bus pristatoma festivalio KAUNAS PHOTO publikacija – Khaledo Hasano (Bangladešas) knyga „Leave me alone“ („Palik mane ramybėje“).

Fotografijų serija „Palik mane ramybėje“ pasakoja apie žiaurius išpuolius rūgštimi. Bangladeše, kuriame gyvena 156 milijonų žmonių, 80 procentų tokių išpuolių aukų yra moterys, daugelis iš jų jaunesnės nei 18 metų amžiaus. Rūgštis subjauroja veidą ir pažeidžia regėjimą. Per pastaruosius dešimt metų Bangladeše buvo įvykdyta 3000 išpuolių rūgštimi.

Khaledas Hasanas gimė 1981 m. Dakoje, Bangladeše. 2001-aisiais pradėjo dirbti fotografu. Dar jaunystėje fotografiją jis priėmė kaip dalį savo tapatybės – kaip galią, kuri leidžia galvoti, jausti ir suprasti žmones bei jų gyvenimo sąlygas. Khaledo Hasano dokumentinių pasakojimų centre – istorijos apie šio krašto žmones ir jų ryšį su gamta, jų išlikimą sunkiais laikais, vargą dėl kasdienės duonos bei kovą prieš neteisybę.

Serija „Palik mane ramybėje“ tapo festivalio KAUNAS PHOTO STAR 2012 nuotolinių portfolio peržiūrų nugalėtoja. Šiose folioPORT.org platformoje rengiamose peržiūrose dalyvavo apie šimtą fotografų, o jų darbus vertino 48 fotografijos ekspertai iš penkių kontinentų. Pagrindinis konkurso prizas – pristatomas monografinis leidinys.

22×22 cm formato 64 puslapių knygoje, 35 nespalvotos fotografijos su jas lydinčiomis istorijomis ir autoriaus autoportretas. Įžangoje – autoriaus Khaled Hasan tekstas, aprašantis rūgšties atakų fenomeną. Knygą susumuoja centro „Moters pagalba moteriai“ direktorės Ernestos Butkuvienės ir Latvijos fotografijos muziejaus direktorės Mairos Dudarevos tekstai. Pasak Ernestos Butkuvienės, nors Bangladešas ir jo moterų problemos mums atrodo labai toli, mes net nesuvokiame kokį artimą ryšį su šiuo vargingu kraštu turime. Apsipirkinėdami madingose parduotuvėse, nepagalvojame, kad mūsų kūnus rengia rūbai, kuriuos dažnu atveju pasiuvo būtent Bangladešo moterų rankos.

Siekdamas pabrėžti knygoje apžvelgiamos problemos aštrumą ir aktualumą, knygos sudarytojas ir dailininkas Mindaugas Kavaliauskas ryžosi viršelyje ir priešlapiuose pateikti kažką kita nei Khaledo Hasano fotografijas. Knygos išorė žiūrovą pasitinka drastiški rūgšties poveikio popieriaus lapams vaizdai: priekiniame viršelyje – azoto rūgšties, galiniame – sieros rūgšties išgraužti „langai“.

Knygos viršelio kongreve ir pirmajame priešlapyje – pavadinimo užrašas „Leave Me Alone“, kurį ant medžiagos gabalėlio išsiuvinėjo fotografo mama Anwara Begum. Galiniame priešlapyje – vienos kauniečių šeimos garderobo radiniai – Europoje ar JAV pirkti drabužiai, pasiūti Bangladeše.

 

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite