2014 12 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Žymūs Lietuvos muzikai kviečia paminėti kompozitoriaus Eduardo Balsio 95-ąsias gimimo metines

Kompozitorius Eduardas Balsys

Gruodžio 22 d., pirmadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje vyks kompozitoriaus Eduardo Balsio 95-osioms gimimo metinėms skirtas koncertas, kuriame skambės skirtingais laikotarpiais sukurti E. Balsio kamerinės muzikos opusai.

Vieno talentingiausių pokario kompozitorių kūrinius atliks ryškūs įvairių kartų nūdienos atlikėjai – violončelininkas Davidas Geringas, smuikininkė Ingrida Armonaitė, pianistė Dalia Balsytė, fortepijoninis trio „FortVio“ (Indrė Baikštytė, fortepijonas, Ingrida Rupaitė-Petrikienė, smuikas, Povilas Jacunskas, violončelė) ir styginių kvartetas „Mettis“ (Kostas Tumosa, Bernardas Petrauskas, smuikai, Karolis Rudokas, altas, Rokas Vaitkevičius, violončelė).

„Balsio muzikos kūryba – tai lietuvių muzikos trijų dešimtmečių brandžiausias derlius, šiandien jau tapęs klasika”, – monografijos apie kompozitorių Eduardą Balsį įžangoje rašė muzikologė Ona Narbutienė. Ši klasika, prabėgus 30 metų po kompozitoriaus mirties, gyvuoja ne tik kaip praeities balsas, bet ir kaip dabarties interpretatorių kūrybą tebežadinantis matmuo. Todėl koncerto programoje šalia tokių klasika tapusių kūrinių kaip Habanera iš kino filmo „Adomas nori būti žmogumi“, fragmentai iš baleto „Eglė žalčių karalienė“ ar Koncerto smuikui solo pirmą kartą suskambės ir violončelininko Davido Geringo E. Balsio kūrybos pagrindu sukurta Koncertinė siuita violončelei ir fortepijonui.

Vakarą ves muzikologė Vytautė Markeliūnienė.

Rengėjų informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.