2015 01 05

Antanas Šimkus

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Žvalgymai: pereinamieji

Metų sandūros savaitė buvo kupina įvairiausių kultūrinių renginių. Tai atsispindi ir Bernardinai.lt languose.

Muzikos gerbėjai kviesti į dainininkės Sigutės Trimakaitės organizuotą naujametinį koncertą Vilniaus dailės akademijoje. Dailės mėgėjai galėjo pirmąjį metų savaitgalį nemokamai lankytis Lietuvos dailės muziejaus eksponuojamose parodose. Ir žmonės ėjo, lankėsi, savo akimis teko matyti…

Toliau tęsėsi metų pabaigai visad būdingas apdovanojimų lietus. Naujųjų išvakarėse buvo pagerbti geriausi operos dainininkai.

Geriausieji kino prodiuseriai už kino sklaidą taip pat buvo įvardinti ir apdovanoti.

Kaune išrinktas įsimintiniausias 2014 metų menininkas. Juo paskelbtas aktorius Dainius Svobonas.

Visą rudenį šeštadienio vakarus televizijos mėgėjams skaidrinęs LRT projektas „Auksinis balsas“ finišavo nugalėtoja paskelbdamas Aistę Lasytę.

Tarp nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų šiemet patekusi aktorė Nelė Savičenko prisipažino, kad žinia apie apdovanojimą buvo labai netikėta.

Kiek atsitraukus nuo didžiulio informacijos srauto galima konstatuoti, kad nusipelniusiųjų daug, norinčiųjų apdovanoti irgi netrūksta.

Deja, metų pabaigoje būta ir netekčių. Mirė Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto profesorius Juozas Girdzijauskas, netekome ir estrados klasiko, A. Šabaniausko premijos laureato Adolfo Jarulio.

Iš sukaktims skirtų tekstų skrynelės minėtinos bent trys publikacijos. Pirmoji skirta kompozitoriaus Eduardo Balsio 95-osios gimimo metinėms – jautrų straipsnį apie šį kūrėją parašė Jūratė Vyliūtė.

Antroji sukaktis – praeitą šeštadienį savo 90-ąjį gimtadienį minėjo menotyrininkė, angelologė Beatričė Kleizaitė-Vasaris – jai tekstą dedikavo Aldona Žemaitytė-Petrauskienė.

Na, ir dar vienas straipsnis – Tautvydo Kontrimavičiaus rašinys, skirtas poeto Antano Baranausko 180-osioms gimimo metinėms.

Šalia vieno klasiko tinka ir tekstas apie kitą. Virginija Babonaitė-Paplauskienė parengė publikaciją apie Maironio išskirtinį „Pavasario balsų“ leidimą, taip suteikdama galimybę žvilgtelėti į šį kūrėją iš arčiau.

Šiais metais sukanka 140 metų nuo M. K. Čiurlionio gimimo. Vienas iš šiai datai paminėti skirtų kūrinių numatytas Vilniaus rotušėje jau netrukus.

Daug sausio mėnesio kultūrinių renginių galima rasti Jurgitos Lūžaitės-Kajėnienės parengtoje apžvalgoje.

Jeigu jau akys apraibo nuo aktyviems vaikštinėtojams siūlomų galimybių, kviesčiau peržiūrėti ekspertų lrt.lt svetainėje pateikiamus metų geriausius. Tai – ir knygos, ir albumai, ir filmai.

O kad nesusidarytų įspūdis, jog pasaulį kuria vien ekspertų nuomonės, siūlau ir Bernardinai.lt redakcijos žmonių knyginius atradimus.

Gal rasit pasižvalgę aptiksite ką nors įdomaus. O aptikę ir su kitu pasidalinsite. Ko gi daugiau reikia metų pradžiai?..

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.