2015 01 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Popiežius Pranciškus paneigė pranešimus, kad nesusitiko su Dalai Lama bijodamas Kinijos

Popiežius Pranciškus paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, jog su Tibeto lyderiu Jo Šventenybe Dalai Lama praėjusių metų gruodį Romoje nesusitiko dėl to, kad pasidavė Kinijos spaudimui.

„Paprastai valstybės sekretoriaus protokolas diktuoja nesusitikti su šalių vadovais ir aukštais valstybės pareigūnais šiems viešint Romoje tarptautinių susitikimų metu“,. – grįždamas iš Filipinų spaudai sakė popiežius Pranciškus.

Pontifikas nepateikdamas konkretesnių detalių sakė, kad susitikimas tarp jo ir ištremtojo Tibeto lyderio įvyks. „Kai kurie laikraščiai rašė, kad nesusitikau su juo bijodamas Kinijos. Tai yra netiesa. Jis ankščiau yra prašęs audiencijos. Dėl konkrečios susitikimo datos dar nesusitarta. Mes palaikome ryšį“, – Associated Press citavo popiežiaus Pranciškaus žodžius.

Tibeto lyderis, žinomas visame pasaulyje dėl taikos skatinimo, religinės tolerancijos ir sekuliarios etikos, nereagavo į spaudos pranešimus apie popiežiaus nesusitikimą su juo, bijodamas nuliūdinti Kiniją.

Atsakydamas į klausimą dėl Vatikano ketinimų suartinti ryšius su Kinija popiežius sakė: „Kinai yra mandagūs, mes taip pat esame mandagūs. Viską darome žingsnis po žingsnio. Kinai žino, kad esu pasiruošęs vykti į Kiniją ir priimti Kinijos valdančiuosius Vatikane.“

Diplomatiniai santykiai tarp Vatikano ir Kinijos buvo nutraukti į valdžią atėjus Mao 1951-aisiais.

Tibeto lyderio Dalai Lamos pirmas susitikimas Vatikane įvyko 1973-aisiais, kai jis susitiko su popiežiumi Pauliumi VI. Popiežius Jonas Paulius II su Tibeto lyderiu nuo 1980-ųjų iki 2003-ųjų susitiko septynis kartus.