2015 02 13

Antanas Šimkus

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Žvalgymai: baldininkų šventės išvakarėse

Kasmet tam tikru metu išvystame poreles, kažką kalbančias apie lentynas, o paskui besibučiuojančias. Turbūt kokia baldų įmonė paleido kokią naują greitai sumontuojamų lentynų mados liniją, jei jau taip ir noris visiems kartot: „Va, lentyna, va, lentyna.“ Tik ko čia sveikintis ir bučiuotis?

Keisti tie baldininkų ir jų gerbėjų kultūriniai papročiai… Bet taip nutiks artimiausią šeštadienį, o mes geriau pažiūrėkime, kas nutiko praėjusios savaitės penktadienį…

02 06, penktadienis

Ši diena pasižymėjo recenzijomis apie kiną. Ir kalbame ne apie antropologinę Kinijos gyventojų studiją, o apie pakankamai gražią tradiciją pasakoti apie naujausius filmus, pamatytus Bernardinų žmonių akimis.

Štai Andrius Navickas apžvelgia Johno Michaelio McDonagho režisuotą filmą „Golgota“, Domantui Razauskui rūpi „Neaprėpiamos Christopherio Nolano visatos“, o Donatas Puslys pasakoja apie įspūdį palikusį filmą „Žvilgsnis į Krokuvą“.

Gero žiūrėjimo, kam tas malonumas dar tik artėja.

02 07, šeštadienis

Nepavargstantis rašyti Domantas Razauskas pristatė ir lenkų kilmės džiazo muzikanto, būgnininko Gene‘o Krupos likimą ir palikimą.

Lietuvos kino centras pranešė, kad paskirstė lėšas filmams kurti. Daugiausia pinigų skirta režisieriaus Donato Ulvydo filmui „Emilija“. Jam šiemet atiteko 250 000 eurų finansavimas su rekomendacija kitąmet skirti dar 107 000 eurų.

Na, o filologė Ona Kartanaitė siūlo tapatybės krizes humanitarams gal padėsiantį apmaldyti publikaciją, pavadinimu „Kodėl aš esu filologė?“. Išties filologams taip pat yra apie ką susimąstyti…

02 08, sekmadienis

Sekmadienis nelepino tekstų gausa „Kultūros“ srityje. Perspausdintas iš lrt.lt „Kultūros savaitės“ Agnės Narušytės komentaras, skirtas aptarti kultūros savaitraščių finansavimo bėdoms ir užimamai pozicijai.

02 09, pirmadienis

Savaitė prasidėjo priminimu, kad po baldininkų lentynų šventės priartės ir Vasario 16-oji, kuriai paminėti bus skiriama daug renginių. Sostinėje vykstančius į vieną sąrašą sudėjo Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė.

Daug intrigos įžiebė ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institute vykęs 2014 m. lietuvių autorių knygų dvyliktuko aptarimas ir dėliojimas.

Rašinys „Trileriai – knygos, kurios trukdo laiku nueiti miegoti“ taip pat apie intrigą, bet šiek tik kitokią, nors susijusią su knygos pasauliu.

02 10, antradienis

Antradienis atveria naujų galimybių kino mėgėjams – prasideda festivalis „Nepatogus kinas“.

Tema „nepatogiam kinui“ – Nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba balsų dauguma nusprendė Kultūros vertybių registro sąraše palikti Žaliojo tilto skulptūras.

O fotografijos mėgėjams – taip pat ne itin turiniu patogi Vilniuje viešinčio danų fotografo Jano Grarupo fotografijų paroda „Karo ir bado gniaužtuose“

02 11, trečiadienis

Prisimintas ir Gendručio Morkūno rašytinis palikimas. Jautresnį ligoniams ir subtilesnio pasakojimo kažin ar pavyktų rasti tarp nūdienos rašytojų.

Daugiau detalizuota Vilniaus knygų mugės kultūrinė programa. O, kad bent į keletą spėti per visus reikalaus…

Verta atkreipti dėmesį ir į Artūro Novikovo penkiasdešimtmečio minėjimą.

02 12, ketvirtadienis

Ketvirtadienio godos atsiveria minėtiems baldininkams mėgėjams – tarsi prisidedame prie šventinių lentynų gamybos, galerija „Argentum“ atidaro menininko Domo Ignatavičiaus parodą „Skylėta širdis“.

Kino kūrėjai taip pat siūlo pastudijuoti šį tą.

Na, o netoli redakcijos esančiame Tibeto skvere po kurio laiko bus sutikti rytietiški Naujieji metai.

O toliau? Toliau montuosiu lentynas. Va tokias. Va. Lentynas… Va, su artėjančia valentynine diena. Ir iki pasimatymo!

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.