2015 03 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Žirmūnuose dėl Seimo nario mandato antrame ture rungsis konservatorė ir liberalas

Suskaičiavus rinkėjų balsus Vilniaus Žirmūnų apygardoje, paaiškėjo, kad antrajame ture susirungs TS-LKD atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Liberalų sąjūdžio atstovas Šarūnas Gustainis. 

Konservatorių atstovė pirmajame ture surinko 22,5 proc. balsų, tuo tarpu jos artimiausias varžovas gavo 20 proc. rinkėjų paramos. 

Žirmūnuose dėl Seimo nario vietos grumiasi 12 kandidatų. Rinkimai rengiami po to, kai šioje apygardoje išrinktas Vytenis Povilas Andriukaitis buvo paskirtas dirbti Europos Komisijoje. Naujai išrinkto parlamentaro įgaliojimai tęsis iki 2016 metų rinkimų.

Prieš rinkimus daugiausia galimybių turinčiais kandidatais vadinta TS-LKD atstovė, ekseuroparlamentarė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė, taip pat socialdemokratas Algirdas Raslanas. Į jų ginčą, kaip buvo prognozuojama, gali įsijungti ir liberlaų atstovas Šarūnas Gustainis. Kitų kandidatų šansai buvo vertinami skeptiškiau. Na, o akivaizdžia autsaidere vadinta Drąsos kelio kandidatė A. Andruškevič.

20 valandą balsavimas baigtas ir Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė, kad balsavo beveik 50 nuošimčiai apygardos rinkėjų. Tai tikrai geras rezultatas, kai rinkimai vyksta pakartotinai ir tik vienoje apygardoje.

 Anžela ANDRUŠKEVIČ (Drąsos kelias)

Lilijana ASTRA (Liaudies partija)

Renata CYTACKA (LLRA)

Algis ČAPLIKAS (LLS)

Ričardas GARUOLIS (TS)

Vanda Birutė GINEVIČIENĖ (PTT)

Šarūnas GUSTAINIS (liberalai)

Radvilė MORKŪNAITĖ-MIKULĖNIENĖ (TS-LKD)

Žydrūnas PLYTNIKAS (pats išsikėlė)

Algirdas RASLANAS (LSDP)

Joana TAMKEVIČIŪTĖ (žalieji)

Gediminas VAGNORIUS (darbiečiai)