Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2015 03 06

Aleksejus Navalnas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

5 min.

B. Nemcovo nužudymas buvo naudingas V. Putinui

Šį laišką vienas Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas paskelbė netrukus po savo bičiulio Boriso Nemcovo nužudymo.

Kovo 3 dieną vyko Boriso Nemcovo laidotuvės. Aš negalėjau atsisveikinti su juo. Maskvos teismas mane informavo, kad nenutiko nieko išskirtinio, dėl ko kelioms dienoms būtų galima suspenduoti mano administracinį areštą. Tai reiškia, kad aš vėliau aplankysiu jį Trojekurovsko kapinėse. Dabar jis turi pakankamai laiko mums visiems.

Sėdėdamas kalėjime, turėjau kelias dienas apmąstyti tam, kas įvyko. Dabar aš pabandysiu pasidalinti savo mintimis su jumis ir sieksiu, kiek tik įmanoma šiuo atveju, vengti emocijų.

Nuomonė: žmogžudystė Putino užsakymu

1. Manau, kad Nemcovas buvo nužudytas arba valstybės saugumo tarnybos, arba provyriausybinės organizacijos narių, kurie vykdė Rusijos politinių lyderių (įskaitant patį Vladimirą Putiną) užsakymą. Kyla klausimas, kaip tas užsakymas buvo perteiktas žodžiu: ar buvo pareikšta „privalote nužudyti Nemcovą“, ar liepta „privalote įvykdyti ypatingos svarbos reikalą“.

Laisvai veikiančios teroristinės organizacijos

2. Nustokite kartoję nesąmonę, kad „Borisą nužudė neapykantos atmosfera“. Apie kokią atmosferą čia kalbate? Neapykantos atmosferoje gyvename nuo 2007 metų, tačiau per pastaruosius kelis mėnesius buvo liudininkai to, kaip kuriamos ir kyla provyriausybinės ekstremistinės ir teroristinės organizacijos, kurios viešai deklaruoja siekį kovoti su opozicija tose situacijose, kai to negali policija.

Štai keli didžiausi ir ryškiausi pavyzdžiai:

Barzdotojo (Kremliui palankaus Čečėnijos lyderio) Ramzano Kadyrovo smogikai su automatiniais ginklais stadione. Tai yra tikra neteisėta ginkluota grupė, kuriai vadovauja federalinio subjekto galva, formaliai neturinti jokios galios burti tokią grupuotę ir jai vadovauti. Tai yra akivaizdus nusikaltimas, kurį rodo ir giria valstybiniai televizijos kanalai.

Vadinamasis „Antimaidanas“ dabar yra sudarytas iš žmonių, kuriems mokama po 10 dolerių. Tarp jų yra nusikaltėlių ir plėšikų iš Maskvos priemiesčių. Jie pakeitė futbolo chuliganus.

Jie turėjo daug galios tais laikais, kai Maskvos sričiai 2000–2012 metais vadovavo Borisas Gromovas, tačiau po to buvo nustumti į paraštes. Dabar jų paklausa vėl išaugo, o jie noriai tarnauja reikalui. Paklauskite bet kurio Maskvos srities politiko ar verslininko apie šešėlines „Gromovo Afganistano veteranų“ veiklas ir išgirsite daug įdomių istorijų. Kad suvoktumėte tokių grupuočių narių psichologiją, pažiūrėkite vaizdo įrašą, kur „Antimaidano“ narys ir Gromovo žentas aiškina, iš kur jie gauna finansavimą.

Šios organizacijos buvo sukurtos vykdyti teroristinius aktus, tokius kaip naktinės žmogžudystės ant Moskvoreckio tilto.

Ekstremistai susitinka su Putinu, jo sėbrais

3. Ekstremistinės, teroristinės organizacijos, apie kurias rašau, nėra sukurtos remiantis „tylia paklausa“, tačiau tiesiogiai susitinka su Kremliaus atstovais. Tai nėra saviveikla, o Putino, buvusio Slaptosios tarnybos vadovo Nikolajaus Patruševo, prezidento administracijos vadovo Sergejaus Ivanovo, Slaptosios tarnybos vadovo Aleksandro Bortnikovo, prezidento administracijos vadovo pavaduotojo Viačeslavo Volodino ir kitų reikalas. Jie rengė susitikimus, pokalbius, jie diskutavo ir tvirtino, kūrė, finansavo ir skelbėsi žiniasklaidoje. Viename iš šių susitikimų ir buvo nuspręsta įvykdyti „ypatingos svarbos reikalą“.

Žmogžudystė, baimė naudinga Putinui

4. Maldauju jūsų nustoti dviveidiškai melavus, kad tai buvo „nenaudinga Putinui“. Kam visa tai naudinga – popiežiui? Rodosi, kad niekas nebūtų naudinga Putinui.

Bandymas nužudyti žurnalistą Olegą Kašiną 2010 metais nebuvo naudingas. Rinkimų klastojimas, kai valdžios reitingai yra aukšti, nėra naudingi. Išpuoliai prieš opozicijos veikėjus nėra naudingi.

Nepaisant to, tai vis vyksta ir vyksta dėl to, kad tai jam naudinga. Nemeluokite patys sau. Jam tai naudinga. Baimė turi sklisti, ekonomines problemas turi kompensuoti policijos kontrolė. Jei baimei iki reikiamo lygio pakelti nepakanka paprastos suklastotos bylos, tai tenka griebtis atviro smurto, nes priešingu atveju niekas netikės, kad esi kietas.

Perfrazuojant mūsų teatro klasiką: jei pirmajame veiksme regime „Antimaidano“ nusikaltėlių ir barzdotų smogikų portretus, tai trečiajame veiksme jie privalo pradėti šaudyti.

Tie, kas sako, kad visa tai „nebuvo naudinga Putinui“, turi atsistoti į tą patį kampą su tais, kurie sako, kad „žudikai nebuvo naudingi Francois Duvalier“, „Raudonasis teroras nebuvo naudingas Josifui Stalinui“, o „Augusto Pinochetas į stadioną sukvietė žmones futbolui“. (Duvalier buvo Haičio prezidentas nuo 1957 iki 1971 metų ir per tą laiką buvo nužudyti 30 tūkst. žmonių, red. past.)

Tai yra naudinga Putinui. Atsiverskite istorijos knygą. Viskas ten yra parašyta.

Nemcovo moralinis autoritetas buvo „problematiškas“ Kremliui

5. Galima būtų sakyti, kad „Nemcovas nebuvo populiarus ir įtakingas, tad kodėl gi reikėjo jį žudyti?“

Tačiau sustokite minutei ir pagalvokite apie opozicijos lyderius, kurie būtų turėję didesnę moralinę įtaką nei Nemcovas. Turiu mintyje tuos, kurių veiksmai turėjo didesnę įtaką ir sukūrė valdžiai daugiau problemų, kurių nebuvo galima išspręsti tik vienu skambučiu iš Kremliaus pačiam „opozicionieriui“ ar jo globėjui.

Turėsite sunkumų pateikdami bent penkis vardus.

Borisas buvo vienas iš Kremliui daugiausia problemų kėlusių asmenų. Aš taip sakau ne dėl to, kad noriu sakyti gražius dalykus apie savo mirusį bičiulį, tačiau dėl to, jog tai yra faktas.

–       Jis buvo vienas tų, kurie atskleidė Putino ir jo sėbrų korupciją paviešindamas konkrečius vardus. Kiek yra tokių, kurie elgtųsi taip pat? Leidžiama kalbėti apie korupciją tik kaip apie „fenomeną“.

–       Jis buvo Kremliui jautrių sričių ekspertas – „Gazpromo“, kuro ir energijos sektorių ir t. t. Jo paties ir kartu su kolegomis ruoštos ataskaitos buvo tai, kas žadino visuomenės suvokimą. Tikrai žinau, kad kai kuriuos bosus tokios ataskaitos vertė kraustytis iš proto.

–       Jis buvo nuoseklus liberalas, atviras visoms politinėms partijoms. Jis buvo pajėgus kalbėtis tiek su nacionalistais, tiek su kairiaisiais.

–       Labai svarbu yra tai, kad jis buvo pasirengęs dalyvauti visokio lygio rinkimuose ir nebijojo pralaimėti. Jis neapsimetinėjo, kad yra „toks kietas, kad galėtų kandidatuoti tik į prezidentus (ar Dūmą)“.

–       Jo rinkimų kampanijos Sočyje ir Jaroslavlyje buvo gana sėkmingos, ir jį nugalėti pavyko tik pasitelkus rinkimų klastojimą.

–       Ar žinote kokią nors regioniniame parlamente veikiančią frakciją, kuri keltų tiek vėjo, kad priverstų visus į ją atsižvelgti ir netgi paskatintų gubernatoriaus pavaduotoją trauktis iš posto? Aš žinau. Ši frakcija yra Nemcovas Jaroslavlio regioniniame parlamente.

–       Jis gerai išmanė komunikaciją su masine žiniasklaida ir buvo puikiai įvaldęs įvairias žiniasklaidos priemones (parodykite man kitą tokį „įtakingą“ politiką su tiek sekėjų „Facebook“ tinkle). Be to, kartu su Leonidu Martyniuku sukurtas jo vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas milijonus kartų.

Jis padarė daug gerų dalykų. Priešingai nei kiti, Nemcovas veikė, o ne tik laukė, kol režimas žlugs. Tai padarė jį įtakingą ir pavojingą režimui.

Gausu apgaulingų Kremliaus sukurptų teorijų

6. Melagingos teorijos, apgaubusios Nemcovo nužudymą ir pristatytos vieno tyrimų komiteto nario, taip pat yra nuoroda į „Kremliaus pėdsakus“. Buvo kalbama, kad žmogžudystė gali būti „Islamo valstybės“ darbas, jog tai gali būti provokacija – kokia nesąmonė!

Kadangi Tyrimų komiteto Centrinis tyrimų departamentas užsiima tik bylų fabrikavimu ir viešųjų ryšių triukais, kaip kad bylų dėl „genocido“ ar „Dešiniojo sektoriaus“ pradėjimas, mes iš jų negalime tikėtis nieko daugiau, o tik melų ir bandymų pridengti tikruosius nusikaltimo organizatorius.

Užtenka vien pažvelgti į bandymą nužudyti Kašiną. Jie analizavo visas įmanomas versijas išskyrus pačią akivaizdžiausią – Turčiaką ir Jakemenką. Tyrėjai juos saugo.

(Andrejus Turčiakas yra Pskovo regiono gubernatorius, partijos „Vieningoji Rusija“ jaunimo sparno lyderis. Jo tėvas yra Putino draugas. Tuo tarpu Vasilijus Jakemenka yra Jaunimo reikalų federalinės agentūros vadovas ir artimas Putino bendražygio Viačeslavo Surkovo sąjungininkas. Kašinas tyrė jų abiejų veiklą, red. past.))

Tas pats laukia ir šios bylos. Tik įsivaizduokite, kad Tyrimų komitetas atrastų, jog Nemcovą nužudė „Antimaidano“ nariai ar kažkas iš „Rusijos didvyrių“ iš Čečėnijos.

Darykime prielaidą, kad jie netgi atkapstys nusikaltimo motyvą, kuris yra „netinkamai atstovaujamų V. V. Putino interesų apsauga“. Kas toliau? Ar jie tai paskelbs? Mes suprantame, kad jie veikiau paskelbs, jog žmogžudystę dar prieš savo mirtį 2013 metais suplanavo Borisas Berezovskis.

Tarp įtariamųjų ir Jaroslavlio valdžia

7. Vienintelė realistinė teorija, kad Nemcovo nužudymas nėra susijęs su federaline valdžia, mūsų žvilgsnius kreipia į regioninę valdžią. Nemcovas buvo problema Jaroslavlio gubernatoriui ir jo vietiniams sukčiams bei vagims. Per mūsų paskutinį susitikimą Borisas man papasakojo apie aptiktas pinigų plovimo schemas ir tai, kaip regioninė valdžia jo nekenčia.

Greito ir skaidraus tyrimo būtinybė

8. Ar gali mano teorija dėl šios žmogžudystės būti klaida? Aš esu ja įsitikinęs, bet kiekvienas žmogus klysta.

Tačiau vienintelis dalykas, kuris gali atmesti mano teoriją, yra greitas šios žmogžudystės tyrimas, kuris ne tik atskleistų tikruosius žudikus, tačiau ir identifikuotų tuos, kurie šį nusikaltimą užsakė. Po viso to turi sekti atviras teismo procesas, kuriame būtų paviešinti visi įrodymai ir dokumentai. Neturi būti jokios įslaptintos informacijos. Jei byloje yra jautrios asmeninės informacijos, tai giminės ir teisininkai turi turėti visą prieigą prie tų duomenų ir privalo patikinti visuomenę, kad Boriso Nemcovo nužudymo tyrime neslypi jokių dėmių ar skylių.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite