2015 03 10

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Liepsnojantis klausimas: kodėl susidegina tibetiečiai?

Kinija Tibetą valdė brutaliai ir negailestingai nuo pat okupacijos pražios, 1949-aisiais. Besitęsiantys žmonių susideginimai yra protesto forma prieš Kinijos vykdomą politiką Tibete.

Nuo 2009-ųjų vasario iki 2012-ųjų rugpjūčio Tibete iš viso susidegino 51 žmogus (šiandien šis skaičius perkopė 135). Vienuoliai, vienuolės, pasauliečiai vyrai ir moterys, jauni ir sveiki, apsipylę degiu skysčiu ir pasidegę, šaukdavo protesto šūkius ugniai deginant jų kūnus.

Susideginimo vietos – miesto aikštės, pilnos žmonių turgavietės, valdžios būstinės bei kareivinės ir kitos vietos, kurios simbolizuoja Kinijos brutalią politiką Tibete.

Priešingai nei susideginusių vienuolių protestai 7-ajame dešimtmetyje vykstant Vietnamo karui ar M. Bouazizio susideginimas Tunise, kuris paskatino Arabų pavasarį, tibetiečių pasiaukojimai kol kas neatneša apčiuopiamų rezultatų.

Pasaulio atsakas iš esmės yra neįmanomas. Užsienio žiniasklaidai bei turistams yra uždrausta vykti į Tibetą. Tad kas gali žinoti, pamatyti ir visiškai suprasti, kas ten vyksta?

Šis dokumentinis filmas atkreipia dėmesį į esmines priežastis ir įvykius, kurie paskatino tiek daug susideginimų okupuotame Tibete.