Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2015 03 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

6 min.

Katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt laukia „vienužių“

Kovo 19-ąją – Šv. Juozapo, Švč. Mergelės Marijos sužadėtinio iškilmės dieną, 19 valandą, Lietuvoje savo veiklą pradeda katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt. Apie tai, kaip kilo tokios svetainės įkūrimo idėja, kuo ji skirsis nuo kitų pažinčių svetainių, kas galės būti jos nariai, kalbamės su kito.Link.lt administratoriais Jurgita ir Vytautu Saliniais, penkis vaikus auginančia katalikų ateitininkų pora.

Pristatykite naująją pažinčių svetainę

Jurgita. Katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt įkurta bendradarbiaujant su Europoje veikiančiomis katalikiškomis pažinčių svetainėmis, siekiant padėti susipažinti katalikams „vienužiams“ Lietuvoje (ir už jos ribų), ieškantiems savo gyvenimo išrinktojo, norintiems dalytis tikėjimu ir vertybėmis.

Prieš dešimtmetį Austrijoje buvo pradėta įgyvendinti idėja – sukurti bendravimo erdvę internete, kur galėtų susipažinti vieniši katalikai. Tam sukurta katalikiška pažinčių svetainė KathTreff.org, veikianti vokiškai kalbančiame regione (apima Austriją, Vokietiją, Šveicariją) ir dabar turinti daugiau nei 8 tūkst. registruotų narių. Svetainės KathTreff.org įkūrėja teisininkė bei teologė dr. Gudrun Kugler, keturių vaikų mama.

Prieš porą metų ši iniciatyva labai sėkmingai ėmė plisti kitose Europos šalyse – Vengrijoje, Latvijoje, Kroatijoje. Ir štai šiais metais kovo 19 d. 19 val. – Šv. Juozapo, Švč. Mergelės Marijos sužadėtinio iškilmės dieną – Lietuvoje savo veiklą pradeda katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt

Ji įkurta keleto tokios svetainės reikalingumu įsitikinusių šeimų iniciatyva. Svetainė kitoLink.lttai KathTreff.org franšizės partneris.

Vytautas. Lietuvoje beveik nėra paslaugų, padedančių susipažinti ieškantiems rimtų santykių, ypač tiems, kuriems yra tarp 25 ir 40 metų. Todėl tikimės, kad kitoLink.lt bei renginiai, kuriuos organizuosime šioje pažinčių svetainėje užsiregistravusiems žmonėms, atitiks jų lūkesčius ir pagausins laimingų santuokų Lietuvoje.

Pažinčių svetainė kitoLink.lt – katalikiška, patikima, patraukli ir moderni bendravimo erdvė, užtikrinanti, kad nuo pat pradžios daug dalykų tarp tų, kurie čia susitinka, yra bendrųženkliai palengvins susipažinimą ir bendravimą, padės lengviau vieniems kitus pasiekti gyvenant tiek miestuose, miesteliuose ar provincijoje, tiek ir esantiems už Lietuvos. Paties vartotojo susikurtas vardas ir svetainės suteikta pašto dėžutė leis dalyviams saugiai bendrauti. Tapus registruotu svetainės nariu bus galima matyti kitų dalyvių profilius, atlikti paiešką pagal pasirinktus kriterijus, savo nuožiūra užmegzti kontaktą, diskutuoti forume, sužinoti apie vykstančius renginius bei patiems apie juos paskelbti. Kasdienės svetainės priežiūros užtikrinimas leis suteikti tinkamą platformą ieškantiems rimtų santykių.

Jurgita. Pasaulyje tokio pobūdžio pažinčių svetainės nėra naujiena. Tačiau lyginant įprastines pažinčių svetaines su katalikiškomis arba kitomis, kurios pagrįstos vertybėmis, jų sėkmės rodiklis yra penkis kartus didesnis.

Tyrimai atskleidžia, kad šiandien žmonės apie 30 proc. savo laisvalaikio praleidžia internete. Tiesa, tas laikas leidžiamas nebūtinai pažinčių svetainėse, bet ten praleidžiama nemaža jo dalis. Tyrimai taip pat byloja, kad, pavyzdžiui, Vokietijoje  kas antras „vienužis“ yra kokios nors pažinčių svetainės narys. Taigi, šis būdas ieškoti sau tinkamo žmogaus jau tampa tendencija.

Kaip ėmėtės  svetainės kitoLink.lt projekto?

Vytautas. Jau daugiau kaip prieš porą metų susėdę su žmona ne kartą svarstėme, kokia būtų veikla, kuri mus džiugintų, kuria mes norėtume užsiimti ir kuri galiausiai padėtų išlaikyti ir šeimą ir kad ta veikla nesikirstų su šeima. Galvojome ir apie vaikų darželį, tačiau galiausiai pajutome, kad nė viena veikla, apie kurią mąstėme, mums „nelimpa“. Tada prašėme: „Duok, Viešpatie, bent kokį ženklą“. Ir tas ženklas buvo labai aiškus – atkeliavo mūsų penktasis sūnus ir suvokėme, kad turime ieškoti toliau. Taigi paaugus sūnui, vėl ėmėme ieškoti idėjų, tačiau jų nebuvo – jautėme visišką „sausrą“. Ir tada paskambino vienas bičiulis ir paklausė, ką šiuo metu veikia Jurgita, ar ji nenorinti kažko dirbti. Aš atsakiau teigiamai, o bičiulis papasakojo apie katalikiškos pažinčių svetainės idėją, pareikšdamas, kad mus šioje vietoje „labai mato“. Mums iš pradžių tai nuskambėjo kiek keistai – kuo mes čia dėti? Tačiau pradėjome gilintis, kokios pažinčių svetainės yra Lietuvoje, domėtis jų turiniu ir supratome, kad šioje vietoje – visiška „duobė“. Esama pažinčių svetainių, tačiau žmonės jose turbūt labiau ieško trumpalaikių romantinių ryšių, tačiau norint realiai surasti žmogų, kuris į tokią svetainę atėjo dėl rimtų santykių, pasirodo, labai sunku.

Jurgita. Žinoma, esama pavyzdžių, kad žmonės antrą pusę randa ir ten, tačiau dalyvavimas tokiose pažinčių svetainėse atima labai daug laiko ir energijos.

Vytautas. Iš pokalbių su žmonėmis suvokėme, kad yra aiškus katalikiškos pažinčių svetainės poreikis Lietuvoje. Pažįstame puikių žmonių „vienužių“, kurie, ieško antrosios pusės, tačiau pasidalijo liūdna patirtimi, kad jei tik pabando įvardinti savo vertybes, keliai išsiskiria. Taigi mums buvo labai aiškus atsakymas, kad ši veikla, nors, viena vertus, mums nemenkas iššūkis, čia daug kas mums visiškai nauja, bet, kita vertus, ji labai smagi ir prasminga. Be to, sulaukėme labai didelės aplinkinių, draugų paramos ir pagalbos, todėl kol kas viskas einasi labai sklandžiai.

Jurgita. Tokios svetainės tikrai labai reikia, nes Lietuvoje internete nėra tokios bendravimo platformos, kur būtų galima ieškoti tikros draugystės, tikro bendravimo, galiausiai bendraminčių – nebūtinai savo išrinktojo. Nes pirmiausia tai – erdvė, kur gali dalintis tikėjimu, ieškoti, kelti klausimus. Šiaip ar taip Lietuva katalikiškas kraštas. Ir nors galbūt praktikuojančių katalikų nėra tiek daug, tačiau nemažai žmonių kelia sau klausimus apie tikėjimą. Tad aš labai tikiuosi, kad ši erdvė leis susitikti žmonėms, kurie klausia, ieško atsakymų. O kalbant apie tuos, kurie čia atras savo gyvenimo žmogų, priims santuokos sakramentą – aš manau, kad tikėjimas, vertybės yra santykių pamatas.

Vytautas. Iš tiesų vienas mūsų akcentų – kad šeimoje labai svarbu bendras religinis gyvenimas. Nors ir esama puikių skirtingų konfesijų santuokų, tačiau gyvenime apskritai yra labai daug skirtumų, kurie sukelia nesklandumų santykiuose – skirtingi pomėgiai, charakteriai – tad jei dar prisideda ir religiniai skirtumai arba vienas sutuoktinis tiki, o kitas ne, iš tiesų tokiems žmonėms daug sunkiau gyventi drauge. Vėliau prisideda ir vaikų auklėjimas – kaip juos auklėsime: ar su tikėjimu ar be – ir su tuo susiję nesutarimai. Taigi, mes manome, kad žmonėms būtų daug lengviau, jei jie apie tai pagalvotų.

Jurgita. Kad tai laikytų svarbiu kriterijumi ir aspektu – ko tikėtis iš to, su kuriuos norėčiau susieti savo gyvenimą.

Vytautas. Svetainėje taip pat bus  straipsnių įvairia tematika – ir kalbančių apie Katalikų Bažnyčios mokymą, ir apie santykius.

Jurgita. Krikščioniškas požiūris visų pirma žvilgsnį kreipia ne į save, o į kitą: ką aš turiu daryti ir kur eiti, kad kitas būtų laimingas.

Užduosiu kiek provokuojantį klausimą. Kaip žinoma, Lietuvoje netekėjusių moterų yra kur kas daugiau nei laisvų vyrų, juo labiau katalikų. Ar nenutiks taip, kad tarp užsiregistravusiųjų jūsų svetainėje bus didžiulė lyčių disproporcija?

Jurgita. Tiesą sakant, dar nesame sugalvoję recepto, kaip į svetainę pritraukti daugiau vyrų. Tikimės, kad prasidėjus svetainės veiklai, pamatysime tam tikras tendencijas.

Vytautas. Kalbėjomės su bičiuliais, ir vienas jų prasitarė, kad jo draugas, kuris nėra toks jau tikintis, ieškojo sau antrosios pusės, kurios vienas kriterijų turėjo būti tikėjimas – jis norėjo, kad jo žmona būtų tikinti. Taigi jis labai kryptingai keliavo per visas egzistuojančias Lietuvoje pažinčių svetaines ir tokią moterį surasti jam buvo sudėtinga, nors galiausiai pavyko. Taigi tikėjimas, ieškant antrosios pusės, gali būti suokiamas ir kaip tam tikras kokybės ženklas.

Jurgita. Tikėjimas asocijuojasi su žmogaus patikimumu. Kad jis į kitą žmogų žvelgia rimtai ir pagarbiai.

Vytautas. Aš galvoju, jog yra labai svarbu, kad žmogus iš principo įvardytų, kokiomis vertybėmis jis vadovaujasi savo gyvenime.

Ar jūsų svetainės lankytojams taikomas tam tikras amžiaus cenzas ar dar kokie nors ypatingi kriterijai?

Vytautas. Netgi kalbėdami apie katalikybę, kaip svarbų svetainės lankytojų kriterijų, mes to labai nesuabsoliutiname. Kad, jei tu nesi aktyvus katalikas, jei kas sekmadienį nedalyvauji Mišiose, tai pas mus neik. Ne, mes nebrėžiame tokios ribos ir sakome, jog esame atviri visiems, kurie domisi, ieško, kuriems tai yra svarbu.

Kalbant apie amžių, svetainėje užsiregistruoti norintis žmogus turi būti pilnametis, o šiaip įsivaizduodami savo auditoriją, matome subrendusį, maždaug 25-40 metų žmogų.

Jurgita. Čia turbūt didžiausia auditorijos dalis.

Vytautas. Taip. Tačiau laukiami ir vyresni ar jaunesni. Austrų patirtis rodo, kad jų katalikiškoje pažinčių svetainėje lankosi ir gerokai vyresni, netgi garbaus amžiaus žmonės. Taigi ir lietuviškos svetainės atžvilgiu – amžius nėra kliūtis. Paprasčiausiai, kol studijuoji, mokaisi, savanoriauji, tavo draugų ratas didesnis, turi daugiau galimybių sutikti įvairius žmones. Bet kai pradedi dirbti, draugų ratas gerokai susiaurėja ir galimybė sutikti savo antrąją pusę sumažėja.

Jurgita. Taigi pažinčių svetainė šiuo atveju yra puiki galimybė.

O kaip žvelgiate į vienišus išsiskyrusius žmones, kurie buvo sudarę bažnytinę santuoką, tačiau jų šeima iširo? Ar jie jūsų svetainėje nėra pageidaujami? Tačiau juk nemažai tokių žmonių vieniši tapo ne savo noru, jie buvo palikti, arba santuokos sakramentą priėmė kadais, „žalioje“ jaunystėje, neturėdami gilaus tikėjimo ir nesuvokdami, ką daro…

Jurgita. Esu apie tai klaususi katalikiškos pažinčių svetainės įkūrėjos Austrijoje Gudrun Kugler ir ji atsakė, kad tokiu atveju asmuo savo vartotojo profilyje atvirai turi tai nurodyti. Dėl to, kad tai yra svarbi informacija. Iš principo mūsų svetainėje yra numatyta, kad čia registruotųsi nevedę, neištekėję žmonės, nesudarę santuokos sakramento. Tačiau, kaip minėjau, jeigu yra kitaip, žmogus turėtų tai įrašyti.

Vytautas. Labai svarbu atvirumas. Net registruojantis bus prašoma atsakyti į įvairius klausimus. Tarkime, požiūris į vaikus, santuoką, bažnyčią. Tai klausimai, į kuriuos žmogus atsakydamas, įvertina save, apgalvoja. Nes viena yra atsakyti į klausimą žodžiu, o kita – parašyti.

Dar pridurdamas apie šią svetainę, noriu priminti anekdotą apie tai, kaip žmogus prašo Dievą, kad laimėtų loterijoje. O Dievas jam atsako: „Tu bent bilietą nusipirk“. Tad ir ieškant antros pusės, nors taip pat reikia melstis ir prašyti Dievą, tačiau ir pačiam ką nors daryti. Taigi mes tikimės, kad kitoLink.lt bus puikus postūmis tam. Kita vertus, Lietuvoje yra gajus stereotipas, kad ieškoti antrosios pusės per pažinčių svetaines yra tam tikra prasme gėdinga, tada tarsi pripažįsti, kad esi „tiksinti bomba“ – tai yra jei jau pažinčių ieškai internete, vadinasi esi beviltiškas. Tačiau tiek Europos, tiek galiausiai Lietuvos patirtis rodo, kad daugybė porų susipažįsta per internetą, ir mes nustebome sužinoję, kad kai kurie mūsų draugai taip pat susipažino šiuo būdu, tačiau jie drovisi tai pasisakyti kitiems, nors jau susituokę ne vienus metus, augina vaikus ir yra laimingi.

Jurgita. Iš tiesų žmonės Lietuvoje dažnai gėdijasi prisipažinti, kad jie yra vieniši, „vienužiai“ ir ieško, ilgisi. Yra tam tikras nejaukumo jausmas. Tačiau mūsų širdyse yra Dievo įrašyta, jog negera būti vienam. Todėl reikia nebijoti ir kitam pasakyti, kad aš ieškau, man tai yra svarbu, aš ilgiuosi.

Kalbėjosi Jurga Žiugždienė

Pirmiems dviem šimtams užsiregistravusiųjų dovanojama nemokama 3 mėnesių narystė (narystės mokestis svetainėje bus 15 eurų trims mėnesiams arba 30 eurų metams). Registracija prasidės kovo 19 d. 19 val.!

Išsamesniam pasiteiravimui ir klausimams apie kitoLink.lt:
Jurgita Salinienė, [email protected], +370 615 24674, Vytautas Salinis, [email protected], +370 612 22979

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite