2015 03 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Startuoja katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt

Kovo 19 d. 19 val. – Šv. Juozapo, Švč. Mergelės Marijos sužadėtinio iškilmės dieną – Lietuvoje savo veiklą pradeda katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt. Ji įkurta bendradarbiaujant su Europoje veikiančiomis katalikiškomis pažinčių svetainėmis, siekiant padėti susipažinti katalikams vienužiams Lietuvoje (ir už jos ribų), ieškantiems savo gyvenimo išrinktojo, norintiems dalytis tikėjimu ir vertybėmis.

Prieš dešimtmetį Austrijoje buvo pradėta įgyvendinti idėja – sukurti bendravimo erdvę internete, kur galėtų susipažinti vieniši katalikai. Tam sukurta katalikiška pažinčių svetainė KathTreff.org, veikianti vokiškai kalbančiame regione (apima Austriją, Vokietiją, Šveicariją) ir dabar turinti daugiau nei 8 tūkst. registruotų narių. Prieš porą metų ši iniciatyva labai sėkmingai ėmė plisti kitose Europos šalyse – Vengrijoje, Latvijoje, Kroatijoje.

Svetainės KathTreff.org įkūrėja teisininkė bei teologė dr. Gudrun Kugler pažymi, kad sutuoktinio paieška internetu šiandien neabejotinai tampa tendencija. Pvz., Vokietijoje kas antras vienužis yra kurios nors pažinčių svetainės narys, o trečdalį laiko jie praleidžia internete. Tad šie duomenys mums parodo, kaip svarbu turėti tokią internetinę platformą krikščionims.“ Tai įrodo ir sėkminga Austrų svetainės KathTreff.org veikla – ją liudija šimtai laimingų porų, suradusių vienas kitą dėka šios pažinčių svetainės.

Pasak svetainės administratorių sutuoktinių Jurgitos ir Vytauto Salinių, katalikų ateitininkų, auginančių penkis vaikus, Lietuva šiuo atžvilgiu atrodo tinkama dirva, nes čia save katalikais laiko daugiau nei trys ketvirtadaliai gyventojų ir, nepaisant to, kad tikėjimą savo kasdieniame gyvenime praktikuojančiųjų skaičius gerokai mažesnis, tačiau šeimos vertybės, kuriomis šie žmonės gyvenime siekia vadovautis, yra iš esmės tos pačios. Be to, ir dvasininkai paliudija, ir „plika akimi“ galima pamatyti, kiek daug mūsų bažnyčiose vienišų pakankamai jauno amžiaus žmonių.

„Bendras tikėjimas sukuria tvirtą pamatą, – sakė pal. Motina Teresė iš Kalkutos. – O šeima, kuri kartu meldžiasi, išlieka vieninga“. Tarp sąmoningų tikinčių porų išsiskyrusiųjų skaičius yra gerokai mažesnis.

„Apsilankę pažinčių svetainėje kitoLink.lt taip pat netruks įsitikinti, kad tai yra vieta, kur susitinka gilūs, sąmoningi ir patrauklūs žmonės su rimtais ketinimais“, – įsitikinusi dr. G. Kugler.

Lietuvoje veikianti katalikiška pažinčių svetainė kitoLink.lt įkurta keleto tokios svetainės reikalingumu įsitikinusių šeimų iniciatyva. kitoLink.lttai Austrijoje veikiančios organizacijos KathTreff.org franšizės partneris.

Svetainės administratorių J. Ir V. Saliniai teigimu, gyvenimas šeimoje dalijantis ir tikėjimu, teikia daug džiaugsmo, stiprina tarpusavio ryšį. „Patys būdami laimingi šeimoje norime, kad tokį džiaugsmą patirtų kuo daugiau žmonių“, – priduria jie.

Be to, anot J. Ir V. Salinių, Lietuvoje beveik nėra paslaugų, padedančių susipažinti ieškantiems rimtų santykių, ypač tiems, kuriems yra tarp 25 ir 40 metų. Todėl jie tikisi, kad kitoLink.lt bei renginiai, kurie bus organizuojami šioje pažinčių svetainėje užsiregistravusiems žmonėms, „atitiks jų lūkesčius ir pagausins laimingų santuokų Lietuvoje“.

kitoLink.ltkatalikiška, patikima, patraukli ir moderni bendravimo erdvė, užtikrinanti, kad nuo pat pradžios daug dalykų tarp tų, kurie čia susitinka, yra bendrųženkliai palengvins susipažinimą ir bendravimą, padės lengviau vieniems kitus pasiekti gyvenant tiek miestuose, miesteliuose ar provincijoje, tiek ir esantiems už Lietuvos. Paties vartotojo susikurtas vardas ir svetainės suteikta pašto dėžutė leis dalyviams saugiai bendrauti. Tapus registruotu svetainės nariu bus galima matyti kitų dalyvių profilius, atlikti paiešką pagal pasirinktus kriterijus, savo nuožiūra užmegzti kontaktą, diskutuoti forume, sužinoti apie vykstančius renginius bei patiems apie juos paskelbti. Kasdienės svetainės priežiūros užtikrinimas leis suteikti tinkamą platformą ieškantiems rimtų santykių“, – sako J. Ir V. Saliniai.

Pirmiems dviem šimtams užsiregistravusių dovanojama nemokama 3 mėnesių narystė (narystės mokestis svetainėje bus 15 eurų trims mėnesiams arba 30 eurų metams). Registracija prasidės kovo 19 d. 19 val.