2015 04 29

Živilė Gudauskienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Regos negalia neuždarė durų svajonėms

Bakalauro diplomas, magistro studijos, šokio, dainavimo bei anglų pamokos. Be viso to, savanoriška veikla jaunimo linijoje, pranciškoniškojo jaunimo brolijos susitikimai ir galiausiai, muzikinis televizijos projektas „Chorų karai“. Vaidos dienotvarkėje visa tai telpa į septynias dienas per savaitę. Skamba įspūdingai, bet, sužinojus, kad visomis šiomis veiklomis užsiima mergina, kuri be palydos negali nukeliauti iki universiteto, kiekvieną priverčia stabtelti, suklusti ir pasimokyti iš šio energijos kamuolėlio.

Žodis – pasimatysime – neregiui nėra tabu

„Živile, ryt pasimatysime 8 valandą… Žinai, o aš jau pasiilgau saulės, pabodo apniukęs dangus… Negaliu žiūrėti į tave, kai tu tokia liūdna…” – tokias frazes dažnai galima išgirsti iš Vaidos. Žiūrėti – veiksmažodis, apie kurį regintieji turbūt retai susimąsto, nes matyti jiems – savaime suprantamas dalykas. Tačiau išgirdus šias frazes iš Vaidos lūpų, pirmą kartą nustembi. Bet vėliau net pamiršti, kad ši mergina nė neįsivaizduoja, kaip atrodo ta saulė, kurios ji ilgisi, o ką reiškia susitikti žvilgsniu, taip pat sunkiai suvokia.

Vaida nuo pat gimimo nematė saulės šviesos, nežino, kaip atrodo blakstienos, kurias labai mėgsta prisiauginti. Ir nors ją supančių spalvų Vaida nemato, jos kasdienybė – įvairiaspalvė. Tik jai neužtenka to, kad žinotų, kaip kas atrodo. Vietoje to ji turi viską paliesti, išbandyti ir įvertinti.

Maršrutu Šiauliai – Vilnius – Klaipėda…

Dainavimo studijos Šiaulių S. Sondeckio konservatorijoje, muzikos pedagogikos bakalauro studijos Lietuvos edukologijos universitete – tai tik lašelis jūroje. Ketverius metus gyvendama sostinėje, Vaida suprato, kad čia dar negalima sustoti. Tad palikusi draugus ir pamėgtas veiklas, mergina susikrovė daiktus ir atvyko susipažinti su uostamiesčio gyvenimu. Šiandien Vaida – Klaipėdos universiteto pirmo magistro kurso dvasinio konsultavimo studentė. Bet Vaida nebūtų Vaida, jeigu jai užtektų ramiai nuvykti į universitetą, pabūti paskaitose ir grįžti namo. Mergina šypteli, kad toks gyvenimas ne jai.

Ne tik imti, bet ir duoti

Vaida nori ne tik imti, bet ir duoti. Tad per pusę metų baigė psichologų kursus ir tapo „Jaunimo linijos” savanore konsultante. Merginos draugai neretai juokauja sakydami: „Tikrai, Vaida, ir kam gi tau miegas, jeigu gali dar kažką papildomai nuveikti?” Maža to, kad keturias dienas per savaitę Vaidos dienotvarkėje sukasi magistro studijos, dainavimo pamokos, savanorystė „Jaunimo linijoje“, jos kiekvienas savaitgalis prasideda maršrutu Klaipėda – Vilnius. Mat dabar dar Vaida ir televizijos projekto „Chorų karai” dalyvė. Dainuoja Stano vadovaujamame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių chore „Feniksas“. Šis projektas Vaidai ne tik svajonės dainuoti išsipildymas, bet ir naujas iššūkis: „Tai nėra lengva, supratau, kad ne viskas yra ir gali būti taip, kaip tau atrodo. Iki šiol mokausi būti komandoje, nes niekada nemėgau dainuoti chore ir visada sakiau, kad baigusi universitetą daugiau niekada nebegrįšiu į jokį chorą. Prisikalbėjau”, – juokiasi choristė.

Vilties ir jėgų suteikia tikėjimas

Ir galiausiai paklausus, iš kur ji semiasi jėgų, Vaida prasitaria: „Turiu draugą, su kuriuo pasikalbu ir paprašau pagalbos.” Tas draugas – Dievas. Jam paskirtas ne vienas Vaidos eilėraštis, ne viena jos sukurta daina. Vaida nėra atsitiktinis svečias Dievo namuose. Ji – Klaipėdos pranciškoniškojo jaunimo brolijos narė. Broliai ir sesės juokiasi, kad muzikinio projekto metu Vaidą dažniau mato per televizorių nei bažnyčioje, bet labai palaiko ir laukia grįžtant.

Sunku net suvokti, kiek daug noro, užsispyrimo ir jėgų turi ši mergina. Ne vienas regintysis, galvojantis, kad jo gyvenimas neturi prasmės, galėtų pasikalbėti su Vaida, kuri sako, kad sugebėtų tokiam žmogui išvardyti 101 priežastį, dėl kurios gyventi verta. Turbūt tikrai Dievas laimina ir palaiko šitos merginos užsidegimą veikti ir skleisti meilę, šilumą bei teigiamą energiją aplinkiniams.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien