Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vatikano paviljonas Venecijos meno bienalėje – dialogo vieta

Gegužės 9 dieną prasidedančioje Venecijos meno bienalėje Šventojo Sosto paviljonas įkurtas šalia popiežiaus gimtinės – Argentinos – paviljono. Kaimynystėje taip pat ir Meksika, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija.

Paviljono kuratorė Micol Forti, Vatikano muziejų šiuolaikinio meno kolekcijos vadovė apibūdindama šių metų temą, sakė, kad trys menininkai, kurių darbai pristatomi Šventojo Sosto paviljone plėtoja temą „Pradžioje… tas Žodis tapo kūnu“, įkvėpimo sėmėsi iš Jono Evangelijos. Šventojo Sosto paviljone bus eksponuojamos Niujorke dirbančios kolumbietės Monikos Bravo ir Londone dirbančios dailininkės iš Makedonijos Elpidos Hadzi – Vasilevos instaliacijos, o taip pat mozambikiečio Mario Macilau fotografijos. Pasak kuratorės, Šventojo Sosto komisaras Venecijos bienalei kard. Gianfranco Ravasi norėjo paraginti tyrinėto tolimus nuo mūsų  pasaulius, kultūrinius ir meninius kontekstus, mažai pažįstamus Italijoje ir Europoje, ir taip stiprinti dialogą.

Beje, Vatikano paviljono kaimynystėje esantis turkų paviljonas pristato Sarkio kūrybą. Tai žymus armėnų kilmės konceptualaus meno atstovas. Atsižvelgiant į neseniai popiežiaus Pranciškaus pasakytus žodžius apie daugiau nei milijono armėnų žudynes, ši kaimynystė tikrai suteikia progą dialogui ir susitikimui. Turkų menininkas, atėjęs pasižvalgyti į Vatikano paviljoną, pasakojo, kad  vienoje iš jo didžiulių instaliacijų slypi frazė iš Jono Evangelijos. 

Vatikano paviljono užduotis bienalėje lieka prisidėti atkuriant dialogą tarp meno ir tikėjimo. Tai ilgas kelias, dažnai primena kardinolas G. Ravasi. Bienalė tai ypatingas šiuolaikinio meno kontekstas, kur eksperimentuojama, atsiveriama naujoms kartoms. Būtent tokias pastangas dedame šiemet, kaip rodo menininkų pasirinkimas, sakė Forti. Taigi tai dėmesys ne liturginiam ar sakraliam menui siaurąja prasme, o būdui  atsiverti, prisiminti Bažnyčios žvilgsnį, kuriuo ji visuomet žvelgė į įvairių menininkų ir kultūrų išraiškos laisvę. Tad bienalė tai tik vienas iš kelionės žingsnių įveikiant nuotolį, kuris pastaraisiais dešimtmečiais iškilo tarp meno ir tikėjimo.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite