2015 05 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Šv. Paskalis Bailonas

Gegužės 17 d. minime šv. Paskalį Bailoną (Pascual Baylon; 1540-1592). Paskalis gimė Torre Hermozoje, Aragone, Ispanijoje.

Jo tėvai buvo vargo žmonės, ir Paskaliui teko to vargo ragauti nuo pat jaunystės. Iki 24 metų jis ganė svetimas avis. Jis nemokėjo skaityti ir rašyti, bet buvo labai pamaldus. Paskui tapo pasauliečiu pranciškonu ir kaip paprastas broliukas prisijungė prie šv. Petro Alkantariečio pasekėjų, griežtų reformų Bažnyčioje šalininkų, grupės.

Pasakojama, kad jis kartais taip susitelkdavo maldai, jog nepajusdavo, kaip dvasios pagavime pakildavo nuo žemės. Paskalis plačiai pagarsėjo savo pamaldumu Švenčiausiam Sakramentui, todėl yra paskirtas Eucharistinių kongresų globėju.

Pasak liudijimų, per laidotuves Paskalio kūnas gulėjo atidengtas bažnyčioje. Kai per šv. Mišių už mirusį auką buvo iškeltas Švenčiausiasis Sakramentas, broliuko kūnas pakilo aukštyn ir nusilenkdamas pagarbino Dievą. Tą patį jis padarė ir nusilenkdamas taurei su Kristaus krauju. Vėliau prie jo kapo įvyko daugybė stebuklų.

Popiežius Aleksandras VIII kanonizavo Paskalį 1690 m.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.