2015 05 29

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Netyla aistros dėl darbo kodekso: profesinės sąjungos piketuoja, pramoninkai – palaiko

Vyriausybė žada galutinai apsispręsti dėl daug diskusijų sukėlusio socialinio modelio, kurio viena svarbiausių dalių – lankstesnius darbo santykius nustatantis naujas Darbo kodeksas. Vyriausybei  ir darbdaviams teigiant, kad  dabartinis darbo kodeksas pasenęs, profsąjungos sako, kad naujasis kodeksas  nepalankus dirbantiesiems. Jų nariai penktadienį rengia piketą.

Jei naujajam kodeksui bus pritarta, darbuotojus priimti ir atleisti iš darbo bus paprasčiau. Pavyzdžiui, mažės išeitinės išmokos, trumpės įspėjimo apie atleidimą iš darbo terminas, dirbantieji galės lanksčiau planuoti savo darbo laiką.

Profesinių sąjungų konfederacijos prezidentas Artūras Černiauskas teigia, kad tokie pakeitimai nenaudingi darbuotojams ir priimami skubotai.

„Tas modelis nėra suformuotas visiškai. Toks Vyriausybės skubotumas pateikti derinti institucijoms prieštarauja galiojantiems įstatymams. Jau nekalbant apie nuostatas, kurios yra numatytos pačiame įstatyme“, – piktinosi A. Černiauskas.

Tuo metu Vyriausybės atstovai teigia, kad pakeitimai kaip tik leis sukurti naujų darbo vietų ir pritraukti investicijų. Tam pritaria ir pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

„Kaimynų patirtis tą ir parodė: kada lengviau galima priimti ir lengviau atleisti, tai žmonės lengviau ir rizikuoja. Reikia suprasti, kad šiandieniniame verslo pasaulyje per pirmus penkerius metus iš naujai įkurtų įmonių trys iš penkių bankrutuoja“, – sakė R. Dargis.

Premjeras tikisi, kad naujajam socialiniam modeliui bus pritarta ir jis artimiausiu metu keliaus į Seimą.

Rūta Kupetytė, LRT Radijas, LRT.lt