2015 06 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kinijos valdininkas tibetiečiams: „Susideginkite, jei tik norite“

Evgenios Levin nuotrauka

Kinijos okupuoto Tibeto, Tawu apskrities gyventojai tibetiečiai, įskaitant Nyitso vienuolyno vadovus bei vietos kaimelių atstovus, gegužės 24-ąją susirinko į protesto akciją prieš Kinijos valdžios institucijų požiūrį į tibetiečius. Akcijoje dalyvavo apie tūkstantis žmonių.

Šį protestą paskatino gegužės 22-ąją įvykęs keturių vaikų tėvo Tenzino Gyatso susideginimas. Vietos gyventojai ėjo prašyti kinų valdžios, kad iš kalėjimo būti paleisti sulaikyti tibetiečiai, taip pat buvo bandoma paaiškinti, kodėl tibetiečiai protestuoja.

Aukščiausias Tawu apskrities Kinijos atstovas į tai atsakė: „Tiems, kurie nori susideginti, mes galime tiekti benzino.“

Prieš tai Kinija bet kurią pagalbą ar paramą susideginimo protestams laikė nusikaltimu, o iš Tibete esančių tibetiečių dar neseniai buvo reikalaujama parodyti asmens dokumentus, norint įsigyti benzino.

Po Tenzino Gayatso susideginimo protesto buvo areštuota dešimt tibetiečių, kurie bandė neleisti policijai konfiskuoti degančio kūno. Sulaikytieji, kurie jau dabar išleisti (4 moterys ir 6 vyrai) suėmimo metu buvo stipriai sumušti.

Situacija Tawu apskrityje lieka labai įtempta, regione yra stiprių komunikacijos ribojimų.

Tibetiečiai ir toliau protestuoja prieš Kinijos valdžią Tibete, tačiau Kinija į tai atsako griežtomis bausmėmis. Susideginimų banga Tibete kilo 2009-aisiais, kai jaunas vienuolis iš Kirti vienuolyno susidegino protestuodamas prieš smurtingą Kinijos valdžios atsaką Ngaba kaime po 2008-aisiais vykusių taikių tibetiečių protestų.

Nuo tada protestuodami prieš represinę Kinijos politiką tibetiečių apgyvendintose teritorijose susidegino 140 tibetiečių.

Parengta pagal http://freetibet.org