2015 06 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Leonas Strioga. Atrasti savo šaltinį…

Birželio 4 d. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, atidaroma Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Leono Striogos paroda „Šviesos lauke“, skirta skulptoriaus 85 metų jubiliejui.

L. Striogos kūryba iškyla kaip retas modernistinės ir tautinės archaikos derinys, kur vienijasi asmeniniai išgyvenimai, vaikystės dienų retrospektyva, nauju žvilgsniu prisiliečiama prie beišnykstančių vertybių. Tarnaudamas tik vienai mūzai – skulptūrai, L. Strioga visada ieškojo optimalių meistrystės matmenų, individualių personažų, savitų plastinių formų. Skulptorius surado unikalią vibruojančių faktūrinių paviršių medžio kapojimo techniką, prilygstančią impresionistų teptuko kalbai. Jo darbuose susilydo poetiška minčių tėkmė, dainingi Lietuvos krašto išsielojimai. Daugiau nei puse šimtmečio matuojama kūryba veriasi didžiausioje jo autorinėje jubiliejinėje parodoje „Šviesos lauke“.

Nacionalinė kultūros ir meno premija, diplomai ir medaliai ženklina jo kūrybos viršukalnes, o chrestomatiniai darbai – „Sužeistas angelas“ (1988), „Dailininkas su paveikslu (Vladas Eidukevičius)“ (1988), „Pusiau karūnuotasis vieškelyje“ (1998), „Žmogus ir šešėlis“ (1999), „Vėlių sugrįžimas“ (2011) ir kiti, sudarantys lietuviškosios skulptūros aukso fondą, įvardijami kaip vėlyvojo modernizmo klasika.

Pastarąjį dešimtmetį vainikuoja darbai, sumuojantys visų autorinių darbų sintezę. Dailininkas kuria atviraširdžius, lyg nuogus, trumpakojus žmogeliukus, tarsi atklydusius iš praeities gelmių, bylojančius apie siekiamybę gyventi be melo, veidmainystės ir kaukių.

 

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.