Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2015 06 16

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Tarptautinis projektas „LinkInJob“ vėl kvietė susitikti partnerius iš 7 ES šalių

Kauno apskrities viešosios bibliotekos (KAVB) specialistės vyko į Austrijoje vykusius mokymus, skirtus „LinkInJob“ projekto vykdytojams. Mokymų dalyviai turėjo galimybę padidinti kompetencijas reikalingas projekto veikloms įgyvendinti, pasidalinti patirtimi su kitomis šalimis, praturtinti žinias apie Austriją bei pamatyti pažangias ir inovatyvias mokslo idėjas.

Bibliotekų specialistai didino žinias apie darbo neturinčius asmenis

Viena iš projekto koordinatorių prioritetinė veikla – tinkamai parengti specialistus darbui su tiksline grupe. Tikslinė auditorija, darbo neturintys, bet jo ieškantys asmenys, turi pagrindinį poreikį – tapti konkurencingi darbo rinkoje, kuri nuolat progresuoja ir kasmet daugėjant specialistų, integracija į darbo rinka tampa sunkesnė. Ilgą laiką darbo neturintys asmenys atsiriboję nuo profesinės srities praranda kvalifikacinius įgūdžius, kurių reikalauja darbdavys. Būtent šiuose mokymuose bibliotekų specialistai buvo mokomi kaip elgtis ir bendrauti su darbo netekusiais žmonėmis, kaip efektyviai juos įtraukti į darbo rinką, įvardinti jų pagrindiniai poreikiai, kuriuos būtina patenkinti.

Nedarbo problema sprendžiama 7 ES šalių pagalba

Nedarbas yra globali problema, todėl jai spręsti reikia pasitelkti integruotus metodus bei įvairias kitų šalių gerąsias patirtis. Siekiant efektyviomis priemonėmis mažinti nedarbo problemą, „LinkInJob“ projektas įgyvendinamas su partneriais iš 7 Europos Sąjungos šalių. Skirtingos patirtys, priemonės ir veiklos metodai sukombinuos bendrą, efektyvų intelektinį produktą, kuris didins darbo neturinčių asmenų kompetencijas, žinias ir taip jiems padės lengviau integruotis į darbo rinką.

Modernėjanti biblioteka lankytojų poreikiams patenkinti

Inovatyvi Austrijos biblioteka svečius pakerėjo veiklomis, kuriose integruotos informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) bei atsinaujinusiu išskirtiniu dizainu. Gerinant paslaugas vartotojams bei siekiant prisitaikyt prie modernėjančios visuomenės poreikių, bibliotekoje gausu pažangių technologijų idėjų. Išskirtinis dizainas ir įvairių spalvų deriniai formuoja patrauklios, savitos ir artimos bibliotekos įvaizdį savo lankytojams.

Mokslo inovacijos atvėrė naują požiūrį

KAVB specialistai susipažino ir su dar didesnėmis naujovėmis Austrijos mokslo inovacijų muziejuje. Veidrodžio principo rentgeno aparatas leido pamatyti savo plakančią širdį, savaeigis dviratis iškėlė klausimą „kaip“?, o pliušinis, į prisilietimus reaguojantis, ruonis patirti, ką jaučia regos negalią turintys asmenys.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu