2015 07 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Bolivijos prezidentas padovanojo popiežiui kryžių iš kūjo ir pjautuvo

Bolivijos prezidentas Evo Moralesas, žinomas savo komunistinėmis pažiūromis, padovanojo popiežiui Pranciškui kryžių iš kūjo ir pjautuvo.

Popiežiui buvo paaiškinta, kad pjūvis simbolizuoja valstietį, o kūjis – darbininką, abu neva yra nuolankūs Dievo tarnai.

Kai kurie apžvalgininkai teigia, kad tokiai dovanai E. Moralesą padrąsino Bolivijoje popiežiaus išsakyta kritika kapitalizmui ir paskelbta kova prieš konsumerizmą (vartotojiškumą).  

Pateikiami įvairūs pranešimai apie popiežiaus reakciją. Pagal vieną iš jų popiežius buvo pasimetęs ir pasakė E. Moralesui: „Tai negerai“.

Vatikano atstovas Federico Lombardi pareiškė, kad popiežius išreiškė savo nuostabą dėl dovanos: „Nemanau, kad jis šią dovaną statytų ant altoriaus“.

Ispanų vyskupas Ignacio Munilla parašė savo veidaknygėje: „Kiek reikia turėti puikybės, kad manipuliuotum Dievu dėl ateistinės ideologijos propagavimo“.

„Tai provokacija“, taip dovaną įvertino Bolivijos vyskupas Gonzalo Castillo.

Evo Moralesas yra pirmasis indėnas, tapęs valstybės vadovu nuo pat konkistos (Amerikos kolonializacijos) laikų. Evo Moralesas prezidentauja jau devinti metai, vykdo socialistinę, antikapitalistinę ir antiamerikietišką politiką, prezidentaudamas atsisakė prabangos ir prašmatnumo. 

EPA nuotrauka