Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2015 07 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pirmadienį prasideda respublikinis tautodailės pleneras „Paberžės vasara-2015“

2015 m. liepos 20–26 d. Kėdainių r., Paberžės senojoje klebonijoje, Tėvo Stanislovo namuose, pirmą kartą organizuojamas Lietuvos karpinių meno meistrų ir mėgėjų pleneras „Paberžės vasara-2015“. Visą savaitę plenero dalyviai galės susipažinti su lietuviškų karpinių tradicijomis, bandys atgaivinti išnykusias popieriaus meno formas, ieškos naujos taikomosios paskirties. Paberžės tautodailininkų plenere didžiausias dėmesys bus skiriamas namų puošybai: bus karpomos užuolaidėlės langams, lentynėlėms, lempų gaubtams, šventiems paveikslams, servetėlės duonai.

Pačiame Lietuvos centre susiburs daugiau kaip 20 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Druskininkų, Vilkaviškio, Josvainių, Sasnavos (Kazlų Rūdos sav.), Utenos, Obelių, Dusetų, Kaišiadorių, Kauno, Vilniaus. Tautodailininkai turės puikią progą pasidalinti savo kūrybine patirtimi, pasiruoš tarptautinei konferencijai ir parodai, kuri planuojama šių metų gruodžio mėnesį Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Plenero koordinatorė tautodailininkė Eglė Vindašienė pasidžiaugė, kad šiais Etnografinių regionų metais sujudo karpytojai visuose Lietuvos kampeliuose. Eglė V.  atkreipė dėmesį:

– Karpiniai vis populiarėja, karpinių meistrai noriai dalinasi trapiu menu, stengiasi puoselėti ir išsaugoti šį tautinį paveldą, atspindintį archajiškus mūsų savasties ženklus. Jau vyko karpytojų jungtinės parodos Rokiškyje, Telšiuose, Kaune. Taip pat buvo rengiami mokymai ir susitikimai Utenoje, Ukmergėje, Klaipėdoje, Zervynose, dar planuojama stovykla Juodeikiuose ir tarptautinė paroda Vilniuje. Aukštą  meistrystę karpytojai demonstruoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalių parodose bei mugėse“.

Karpinių plenero metu bus galima pasimokyti ne tik karpyti, bet ir senųjų liaudies dainų, žaidimų, duonos papročių. Dalyviai turės galimybę susipažinti su dievdirbio Vinco Svirskio medžio skulptūromis, kryžiais, bažnyčios altoriumi, legendinio kunigo Mykolo Dobrovolskio palikimu: bažnytinio meno relikvijomis, kalvystės, tapybos darbais bei unikaliu žibalinių lempų rinkiniu, eksponuojamu Kėdainių krašto muziejaus filiale, 1863 metų sukilimo muziejuje, įsikūrusiu rekonstruotame barono St. Šilingo dvare.

Paberžės senoji klebonija – yra visiems atviras ir prieinamas kultūros, dvasinis centras. Tai vieta, kur norisi atvažiuoti, atvažiavus sustoti, suklusti ir, prisėdus po šimtamečiu ąžuolu, susimąstyti apie praeitį, šią dieną, būsimą laiką, save ir tuos, kurie aplinkui tave, ir tuos, kurie nuo neatmenamų laikų nešė ir tebeneša šviesą. Čia netilo kunigo Tėvo Stanislovo maldos, čia budino žmones kitas kunigas, vienas iš 1863 m. sukilimo vadų Antanas Mackevičius.

Tautodailės plenero rengėjai laukia didelių ir mažų, besidominčių lietuviškais amatais, tradicijomis, istorija. Karpinių meistrė kaunietė Eglė Vindašienė kviečia šeimyniškai susiburti pabaigtuvių šventėje: „Laukiame net tik tautodailininkų, popieriaus karpinių puoselėtojų, bet ir tų, kurie paprasčiausiai nori pabūti tyloje, angelų ir gamtos draugijoje. Durys ir langai atviri visiems piligrimams!“

2015 m. liepos 26 d., sekmadienį, 11 val. Paberžės senojoje klebonijoje, Tėvo Stanislovo namuose,  bus pristatoma Lietuvos karpytojų jungtinė paroda „Paberžės vasara-2015“. Vyks tautodailės plenero apibendrinimas.

Šv. Mišios aukojamos Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje 10.30 val.

Lietuvos karpytojų jungtinė paroda „Paberžės vasara-2015“, skirta Etnografinių regionų metams eksponuojama liepos 26 d.–rugpjūčio 30 d.  Adresas: Kėdainių krašto muziejaus filialas, 1863 metų sukilimo muziejus, Paberžės kaimas, Gudžiūnų seniūnija, Kėdainių rajonas. Darbo laikas: kasdien 9–17 val. Informacija: (8 ~ 347) 46 323.

Rengėjų informacija

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu