Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2015 08 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pirmieji grožio salonai atsisakė kosmetikos su pavojingomis cheminėmis medžiagomis

Vakar buvo įteikti diplomai pirmiesiems dviem Vilniaus grožio salonams, pasižadėjusiems naudoti kaip įmanoma mažiau produktų su pavojingomis cheminėmis medžiagomis.

Savanorišką deklaraciją pasirašė salonai „Greenas“ bei „Grožio gama“, kurių vadoves pavojingų cheminių medžiagų tema palietė asmeniškai. Viena iš salono „Greenas“ įkūrėjų Vika Parutytė-Vaineikienė teigia, kad dėl profesinės veiklos atsirado stipri alergija, todėl turėjo pasirinkti – keisti profesiją arba ieškoti alternatyvų agresyvioms medžiagoms profesionalios kosmetikos priemonėse. Ji pasirinko antrąjį kelią ir jau kuris laikas kiek įmanoma atsisako pavojingų medžiagų bei pati prisideda kuriant naują ekologišką plaukų priežiūros produktų liniją. Salono „Grožio gama“ vadovė Inga Butavičienė pirmiausia susidomėjo sveiku maistu, vėliau atsirado intensyvus domėjimasis grožio salonams skirta kosmetika, jos sudedamosiomis dalimis.

Savanoriškų grožio salonų pasižadėjimų akciją iniciavo kampanija „Pagalvok, kai perki“, siekdama atkreipti dėmesį į pavojus profesionalioje kosmetikoje ir geraisiais pavyzdžiais parodyti, kad yra sveikesnių alternatyvų ir jas besirenkančių grožio įstaigų. „Šia deklaracija laisvanoriškai pasižadama mažinti priemonių, kurių sudėtyje yra pavojingų ingredientų, naudojimą. Iš esmės, tai – deklaracija apie rūpinimąsi savo darbuotojų bei klientų sveikata,“ – teigia kampanijos „Pagalvok, kai perki“ atstovė Laura Stančė. Ji taip pat priduria: „Mes puikiai suprantame, kad kai kurių medžiagų profesionalioje kosmetikoje negalima pakeisti, nes nėra sukurta saugesnių alternatyvų, tačiau daugelį cheminių elementų funkcijų puikiai atlieka natūralios medžiagos. Kviečiame grožio salonus domėtis naudojamų kosmetikos priemonių sudėtimi ir atsisakyti bent agresyviausių medžiagų, tokių kurios pasižymi hormoninę sistemą ardančiomis savybėmis, neigiamai veikia imuninę sistemą, laikomos alergenais ir kurių naudojimas darbo aplinkoje yra ribojamas, dėl neigiamo poveikio darbuotojų sveikatai.“

Baltijos aplinkos forumo vykdytos apklausos duomenimis, 20-50% Lietuvos kirpėjų bent kartą gyvenime kentėjo nuo vieno ar net kelių šių sutrikimų: alergija, paraudimai, dermatitas, kvėpavimo takų ligos. Didžioji dalis profesionalios kosmetikos naudotojų serga lėtinėmis ir pasikartojančiomis ligomis. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) taip pat perspėja, kad dėl nuolatinio daugybės cheminių medžiagų, naudojamų kosmetikoje, poveikio ir asmens apsaugos priemonių (pvz. ventiliacijos, pirštinių ir kt.) naudojimo vengimo, grožio salonų darbuotojai yra priskiriami vėžinių susirgimų rizikos grupei. „Pagalvok, kai perki“ komanda kviečia grožio salonus peržiūrėti naudojamų priemonių sudėtį. „Nebūtina iškart keisti visų priemonių, tačiau atsisakydami bent vieno kenksmingo ingrediento žengiate žingsnį link sveikesnės gyvensenos ir švaresnės aplinkos,“ – drąsina Laura Stančė.

Savanorišką pasižadėjimą pažymintį diplomą „Pagalvok, kai perki“ komanda suteikia po apsilankymo grožio salone, kurio metu aptariamos naudojamos kosmetikos priemonės bei jų pasirinkimo kriterijai.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu