Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2015 08 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Aštuntoji Liudo Dovydėno literatūrinė premija – rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei

Kristina Sabaliauskaitė. Pauliaus Gasiūno nuotrauka

2015 m. Liudo Dovydėno literatūrinė premija skirta dailės istorikei, menotyros mokslų daktarei, rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum III” ir istorinę trilogiją „Silva Rerum“.

Lietuvos rašytojų sąjunga, įamžindama žymaus lietuvių prozininko, Valstybės premijos laureato (1936) Liudo Dovydėno (1906–2000) atminimą, įsteigė kasmetinę Liudo Dovydėno premiją už lietuvišką romaną. Premija skiriama konkurso būdu už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

Kristina Sabaliauskaitė gimė Vilniuje, studijavo dailės istoriją Vilniaus Dailės akademijoje, kur 2005 m. apsigynė menotyros mokslų disertaciją ir įgijo daktaro laipsnį. 2008 metais debiutavo romanu „Silva rerum”, vėliau sukūrė romanus „Silva rerum II” ir „Silva rerum III” pasakojančius apie XVII – XVIII Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kultūrą, kritikų ir skaitytojų įvertintus už daugiasluoksnį, meistrišką pasakojimą, apjungiantį istorijos mokslą bei literatūros meną.

Taip pat 2012 m. išleistas apsakymų rinkinys „Danielius Dalba & kitos istorijos”, pasakojantis apie nūdienos Lietuvą ir lietuvius pasaulyje. Už savo kūrybą apdovanota Jurgos Ivanauskaitės premija (2009) ir Vilniaus miesto „Šv. Kristoforu“ (2011), romanai „Silva rerum“ ir „Silva rerum II“ tapo lietuviškomis „Metų knygomis“ (2009 ir 2011 m.), o Latvijoje 2014 m. šių romanų vertimai pateko į latvių skaitytojų visų laikų mėgstamiausių knygų šimtuką tapę vienintelėmis lietuviškomis knygomis jame. Lietuvos PEN klubas šiemet romanus „Silva rerum“ išrinko tarp  dešimties svarbiausių pastarojo dešimtmečio lietuvių prozos kūrinių. Autorės kūryba išversta į latvių, lenkų ir anglų kalbas.

Premijos įteikimas planuojamas rugpjūčio 19 d. Į iškilmes į Rokiškį iš Amerikos planuoja atvykti premijos mecenatas, mūsų kraštiečio L. Dovydėno sūnus fotomenininkas Jonas Dovydėnas, iš Londono (Jungtinė Karalystė) – laureatė K. Sabaliauskaitė.

Premijos įteikimą organizuoja Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite