Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2015 08 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniuje – Nomedos Stankūnienės tapybos darbų paroda „Pamišusi geltona“

Rugpjūčio 25 – rugsėjo 18 dienomis Verslo centre (Goštauto g. 40) Vilniuje vyks menininkės Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos darbų paroda „Pamišusi geltona“.

Pastaruosius du metus kurtame cikle autorė sprendžia kasdienius intymius ir jautrius klausimus. Darbuose intensyviais juodos ir geltonos spalvų kontrastais kuriama dramatinė atmosfera. Juoda spalva atstovauja galiai, paslapčiai, disciplinai, o geltona virsta džiaugsmo ir tvyrančio pavojaus nuojautomis. Tapybiniame cikle skleidžiasi aštrių psichologinių išgyvenimų amplitudė –  nuo skausmo iki egzistencinio džiaugsmo ir absurdo. Šie pojūčiai deformuojami abstrakčia tapybine išraiška. Ciklo tapymo procesas tarsi tampa menininkės individualiu ritualiniu aktu. Darbuose perteikiama metafizinė įtampa tarp abstrakčių formų nuolat laisvinama, kol patiriamas estetinis išrišimas. Pati autorė teigia, kad kiekvienas eksponuojamas darbas  yra  vidinio „aš“ atspindys.

Apie autorę

Birutė Nomeda Stankūnienė gimė 1963 m. Vilniuje. 1987 m. baigė Kauno technologijos universitetą, 2009 m. Vilniaus dailės akademiją, dizaino specialybę, 2011 m. atidarė savo autorinę galeriją Vilniaus senamiestyje. Dailininkės darbai buvo eksponuojami daugiau kaip 25 kartus nacionalinėse ir tarptautinėse parodose. 2011 m. išleista menininkės darbų knyga „Septyni jausmai pagal Jobo dramą“. Menininkės kūryba buvo patalpinta IUOMA (International Union of Mail-Artists – Tarptautinė Pašto Menininkų Asociacija) publikacijose, tinklaraščiuose bei atrinkta į savaitines Saatchi Art Online kolekcijas. Kūrėjos darbus įsigijo privatūs meno kolekcionieriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės bei JAV. Birutė Nomeda taip pat yra IUOMA ir „Slow Art Day“ projektų narė. Šiais metais menininkė jau surengė personalines savo darbų parodas Sherborne Katedroje, Anglijoje ir Jurgio ir Marijos Šlapelių muziejuje Vilniuje o kitais metais jau yra planuojamos mažiausiai dvi menininkės darbų personalinės parodos Londone.

Parodos kuratorė – Ieva Kuzminskaitė

Renginio informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite