2015 08 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

„7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2015“ eksponuojama Italijoje

2015 m. rugsėjo 5–19 dienomis Verčelio miesto mero kvietimu „7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2015“ viešės nuostabiame šiaurės Italijos miesto „Leone“ muziejuje ir galerijoje „Studio 10“. 

Kaip Verčelio merijoje spaudos konferencijos metu sakė merė p. Maura Forte, „mums didžiulė garbė priimti tokio aukšto lygio meno renginį“, pažymėdama, kad ši paroda atkeliavo iš Vilniaus, Lietuvos sostinės. Kultūros departamento vadovė p. Elizabeth Dellavalle išreiškė džiaugsmą priimti pasaulyje garsią parodą savo mieste, kuris įkurtas 600 metų prieš Kristų.

Šios dailininko knygos trienalės tikslas yra išprovokuoti menininkus mąstyti ir paskatinti kurti keista tema – „Klaida“. Tai labai sunki tema ‒ rizikavome likti su savo klaida ir be knygų. Tačiau idėja pasitvirtino ir į parodą buvo atsiųsta daugiau kaip 500 dailininko knygų. Klaidos vaidina svarbų vaidmenį tiek mūsų asmeniniame, tiek valstybės gyvenime. Daugelis mokslinių atradimų buvo padaryta tarsi per klaidą. Klaidos, kai dėl žemėlapio ar navigacijos problemų nukeliauji ne ten, kur buvai nusprendęs, bet ten, kur tikrai norėjai atsirasti, į kur atvykus ir nesinori išvažiuoti ‒ tai vis tie nenumatyti, nesuplanuoti džiaugsmai ir atradimai. O kur vadinamosios mąstymo klaidos, mūsų tabu, stereotipai, mus kankinančios fobijos. Ar ne laikas į visa tai pasižiūrėti kitomis akimis, nebijant suklysti?

Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė periodiškai organizuojama nuo 1997 metų. Tai yra unikalus nekomercinis meno projektas. Dailininko knygas į trienales per šį laikotarpį atsiuntė daugiau nei 2000 menininkų iš 93 pasaulio šalių. Bet eksponuoti parodose tarptautinė žiuri atrinko tik geriausius 828 menininkus iš 64 šalių. Trienalės eksponuotos ne tik Vilniuje, Nidoje, bet ir daug kartų Leipcige, taip pat Frankfurte, Hamburge, Rheine (Vokietijoje), Lilyje (Prancūzijoje), Silkeborge (Danijoje), Venecijoje (Italijoje), Seule (Pietų Korėjoje), Halmstade (Švedijoje), Zalcburge (Austrijoje).

Generalinis projekto rėmėjas ‒ Lietuvos kultūros taryba.

Trienalės kuratorius prof. Kęstutis Vasiliūnas

Rengėjų informacija