2015 08 30

Kun. Kęstutis Dvareckas

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kas tikrai suteršia?

Šios dienos Evangelija ir skaitiniai yra Dievo gailestingumo sekmadienis tiems, kurie mėgsta moralizuoti. Evangelija demaskuoja mūsų dviveidiškumą: visi jį turime, tik klausimas, kiek, kiek šiandien?

Moralizavimas galėtų būti pagalba, jei žiūrėtume ne vienas į kitą, o mėgintume žvelgti į save – tomis Dievo mylinčiomis akimis, kurios atveria, demaskuoja, diagnozuoja.

Yra pavojus, kurį laiką pagyvenus dorai, nejučia pradėti jaustis, kad Dievas ir pasaulis mums turėtų būti dėkingi ir skolingi. Paskui norisi tapti to pasaulio teisėju, kuris vaikšto kritikuodamas, moralizuodamas, širdyje atgyja fariziejus ir Rašto aiškintojas, žinovas ir visų sričių vertintojas.

Šiandien Jėzus atima iš mūsų tokį mielą pasiteisinimą: „Visi taip daro“ arba „aplinka kalta“. Jis nedviprasmiškai sako: niekas, net tie dalykai, kuriuos labai norėtume turėti kaip galiojančius pasiteisinimus, negali manęs sutepti, tik aš pats. Kai mano viduje užgimsta, kai iš manęs išeina pikti norai ir veiksmai, tada jaučiuos nešvarus ir suteptas, esu suterštas. Nustojus daryti gera, o ne nedarant nieko blogo, mumyse atgyja ir fariziejus, ir budelis, ir Jėzaus kryžiuotojas.

Homilijos autorius – Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ priklausomų asmenų reintegracinės bendruomenės „Aš esu“ vadovas; Vilniaus Visų Šventųjų parapijos rezidentas.