Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2015 09 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Užsienio reikalų viceministras: Čijunė Sugihara išgelbėjo pasaulį tūkstančius kartų

Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius rugsėjo 4 dieną Kaune dalyvavo Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos, kurio išduotos vizos Kaune Antrojo pasaulinio karo metais išgelbėjo tūkstančius žydų, pagerbimo ceremonijoje. Diplomatui atidengtos dvi memorialinės lentos – prie viešbučio „Metropolis“ ir Kauno geležinkelio stotyje, kur Č. Sugihara išdavė savo paskutines vizas.

„Žydų išmintis sako, jog tas, kas išgelbėja vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį. Čijunė Sugihara išgelbėjo Pasaulį tūkstančius kartų“, – sakė M. Bekešius.

Pasak viceministro, šiandien geriau nei bet kada suprantame, kad su agresija turime kovoti ryžtingai ir užkirsti jai kelią nedelsdami, tam, kad siaubinga tragedija niekuomet nepasikarotų.

„Manau, kad didžiausia dovana žmonijai yra atminimas tų, kurie niekuomet nepamynė savo principų, neieškojo kompromisų su sąžine ir drąsiai pasitiko jiems likimo mestus iššūkius. Džiaugiuosi, kad geri pasaulio teisuolių darbai nepasimeta istorijos vingiuose – žinia apie juos perduodama iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas, iš širdies į širdį“, – teigė M. Bekešius.

Kauno stotyje taip pat atidaryta nuotraukų paroda, skirta „Gyvybės vizas“ išdavusiems diplomatams Č. Sugiharai ir Janui Zwartendijkui, pristatytas 75-ųjų „Gyvybės vizų“ metinių proga išleidžiamas vokas.

Tuometinis Japonijos vicekonsulas Kaune 1940 metais išrašė daugybę tranzitinių vizų į Japoniją, leidusių žydų tautybės žmonėms pabėgti nuo fašizmo grėsmės. Diplomatas net po konsulato uždarymo pasirašinėjo vadinamąsias gyvybės vizas „Metropolio“ viešbutyje ir darbą tęsė iki paskutinės akimirkos, kol jo traukinys išvyko iš Kauno stoties. Paskutinės jo pasirašytos vizos esą buvo paleistos per traukinio langą.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite