Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2015 09 10

Rut Javič

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dublino lituanistinė mokykla „4 vėjai“ naujus mokslo metus pradėjo jau 12-ą kartą

 

Šeštadienį, rugsėjo 5 d., „4 vėjų“ mokykla Dubline jau 12-ąjį kartą sukvietė mokyklinio amžiaus Airijos lietuvius ir jų tėvelius į Mokslo metų atidarymo šventę. Mokyklos koridoriuose jautėsi šventiška atmosfera: mokiniai dalinosi vasaros įspūdžiais ir džiaugėsi mokyklos simboliais – vėjo malūnėliais – kuriuos jiems įteikė mokytojos.

 Lituanistinė mokykla „4 vėjai“ įsteigta 2004 metais. Po 11 metų mokykla gali pasigirti trimis skyriais – Inchichore, Blachardstowne ir Droghedoje. Pastarasis moksleivius pradėti savo lietuvių kalbos tobulinimo kelionę šiemet pakvietė pirmąjį kartą.

„Šiemet sulaukėme labai daug mokinių, ypač ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus. Vien pirmokų, mokslo metų atidarymo šventėje, susirinko virš aštuoniasdešimt. Dėl to nusprendėme atidaryti dar vieną mokyklos skyrių – jau trečiąjį, kur sukvietėme mokytis ikimokyklinukus ir pradinukus“ – dėsto Airijos Lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis. Mokslo metų atidarymo šventėje kiekvienas pirmaklasis gavo dovanų pirmoko pasą, simbolinį dokumentą, kurį dovanojo Švietimo ir mokslo ministerija.

Visus mokslo metus, kiekvieną šeštadienį, mokyklos mokytojai tris akademines valandas skirs vaikų lietuvių kalbos ugdymui. „4 vėjų“ mokykloje vaikai mokosi pagal Lietuvoje galiojančią bendrojo lavinimo lietuvių kalbos programą iš lietuviškų vadovėlių bei pratybų sąsiuvinių. Be lietuvių kalbos pamokų mokiniai gali rinktis ir papildomas meninės ir etnokultūrinės krypties pamokas.

Tiek į lietuvių kalbos pamokas, tiek į papildomus užsiėmimus integruojamos lietuviškos šventės, vaikai supažindinami su lietuviškais papročiais bei tradicijomis. Visgi, svarbiausias mokyklos tikslas – suteikti mokiniams galimybę bendrauti lietuviškai, mat to jie negauna besimokydami Airiškose mokyklose. Vyresniųjų klasių moksleiviai turi ir papildomą paskatą lankyti šią mokyklą – lietuvių kalbos egzamino rezultatas yra įtraukiamas į Airijos mokyklų brandos atestatus.

Renatos Dapšytės nuotrauka

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite