2015 09 30

Gražina Bielousova

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Bažnyčia ir verslo pasaulis: ar tikrai nieko bendro?

Ar kunigas turi ko pasimokyti iš įmonės vadovo? Dažnai norėtųsi į šį klausimą atsakyti, kad gal veikiau įmonės vadovas turėtų ko pasimokyti iš kunigo ar kito Bažnyčios tarnautojo: nuolankumo, atjautos, gebėjimo įsijausti į kito žmogaus problemas. Galbūt todėl, kad gyvename visuomenėje, kuri vis dar mena spekuliantų ir „turgaus berniukų“ laikus, Bažnyčia dažnai jaučia tam tikrą įtampą: viena vertus, apie verslą, ypač stambias įmones, sunku galvoti palankiai. Kita vertus, Bažnyčios ir finansiškai, ir kitaip yra priklausomos nuo krikščionių verslininkų ir jų indėlio į bendruomenių gyvenimus. Tačiau net ir pripažindamas pastarąjį teiginį, ne vienas Bažnyčios tarnautojas sudvejotų, ar verslas gali pasiūlyti bažnyčiai ką nors daugiau nei paramą ar labdarą.

Vis dėlto pirmoji sankirta tarp verslo ir Bažnyčios pasaulio yra tai, kad Bažnyčios žmonės dažnai patys yra verslo pasaulio dalis: jie kuria savo įmones, dirba kitiems, eina vadovaujančias pareigas ir kasdien susiduria su etiniais ir moraliniais pasirinkimais, kuriuose pasikliauja savo tikėjimu ir Bažnyčios mokymu. Galiausiai juk yra ir pastorių, vyresniųjų bei kitų Bažnyčios tarnautojų, kurie patys aktyviai dalyvauja ne tik dvasinėje, bet ir verslo veikloje. Gilesnis iššūkių, susijusių su darbu ir darboviete „pasaulyje“ suvokimas įgalina pastorius ir pamokslininkus padėti ir bendruomenės nariams geriau suprasti, kaip tikėjimas veikia jų kasdienį gyvenimą. Juk bent trečdalį – o kartais ir daugiau – gyvenimo suaugęs darbingas žmogus praleidžia savo darbovietėje.

Tačiau ir pati tarnystė Bažnyčioje nėra vien tik dvasinis gyvenimas. Bažnyčia, kaip ir pats Kristus, yra vienas darinys, kuriame dera dvi prigimtys: dvasiška ir kūniška. Tad tarnautojams tenka ne tik tuokti, laidoti, pamokslauti bei užsiimti kita dvasine veikla. Juk neretai tenka spręsti konfliktus, rasti būdų susikalbėti su sudėtingo charakterio žmonėmis, padėti bendruomenei pamatyti ateities viziją, vadovauti savanoriams įvairiose tarnystėse, ugdyti naujus vadovus ir daryti visa tai, ką daro dauguma vadovų, nepaisant to, kurioje srityje dirba ar tarnauja. Ir tai natūralu: Jėzus juk ne tik pamokslavo ir darė stebuklus; jis valgė, gėrė, miegojo ir rūpinosi kitais paprastais žmogiškais klausimais ir poreikiais. Pats prisiimdamas žmogišką prigimtį, jis pašventino ją, todėl mums kaip krikščionims nebeliko nešventų gyvenimo sričių, kad ir kokios žmogiškos, paprastos ir kartais atrodytų, visiškai nedvasiškos jos būtų.

Akimirkos iš ankstesnių PLK konferencijų Lietuvoje. Organizatorių nuotr.

Šiais metais jau šeštą kartą rengiama Pasaulinė lyderystės konferencija ir vėl kvies verslo, nevyriausybinio, bažnytinio, politinio ir daugelių kitų sektorių atstovus dar sykį susirinkti draugėn ir mokytis vieniems iš kitų ir iš pasaulio garso pranešėjų. Lietuvoje vyksiančioje konferencijoje dalyviai išgirs trijų novatorišku ir drąsiu požiūriu į tarnystę garsėjančių pastorių pranešimus – vienos didžiausių evangelinių bažnyčių „Willow Creek“ pastorių Billą Hybelsą, „Hillsong“ Bažnyčios steigėją Brianą Houstoną ir Craigą Groeshelį, Lifechurch.tv Bažnyčios vyriausiąjį pastorių. Kiekvienas iš šių tarnautojų atrado savitą būdą atsakyti į tarnystės ir evangelizacijos kintančiame pasaulyje iššūkius ir aktualiai prabilti apie Kristaus Evangeliją jaunajai kartai.

Akimirkos iš ankstesnių PLK konferencijų Lietuvoje. Organizatorių nuotr.

Ne paslaptis, kad daugeliui tarnautojų tenka susidurti su kritika, perdegimu ar tiesiog jausmu, kad išsisėmė visos idėjos. Tiems, kas bando suprasti, kaip atsakyti į emocinius ir asmeninius iššūkius tarnystėje, ypač aktualūs pasirodys pasaulinio garso pranešėjos Dr. Brene Brown, kurios knygos apie gėdą, kaltę ir netobulumą yra išleistos ir lietuvių kalba, ir Sheila Heen, atskleisiančios, kaip mokytis net ir tada, kai aplinkinių vertinimai ir pastabos itin skaudžiai susminga į širdį, pranešimai. Stokojantiems drąsos jauniems vadovams ir išsisėmusiems „seniems vilkams“ turėtų patikti Liz Wiseman įžvalgos apie išmintį, slypinčią nežinojime ir naujuose iššūkiuose.

Esamų ir būsimų bendruomenių lyderių šiais metais lauksime lapkričio mėnesį Klaipėdoje ir Vilniuje. Visa informacija apie datas, registraciją, pranešėjus – puslapyje www.lyderiams.lt.