2015 10 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

25-oji „SODO KRAITĖ“ – ŽEMĘ IR GROŽĮ MYLINTIEMS ŽMONĖMS

Ruduo – darbymetis visiems puoselėjantiems savo aplinką, kuriantiems jaukumą. Mokytojų namai, suvokdami šių vertybių svarbą, jau trečią dešimtmetį rengia „Sodo kraitę“.

Spalio 2 – 3 dienomis Vilniuje, Vilniaus gatvėje nuo ankstyvo ryto šurmuliuos tradicinė paroda – mugė „Sodo kraitė“. Šios mugės dalyviai suvažiuoja  iš visos Lietuvos:  Žagarės, Biržų, Alytaus, Druskininkų, Varėnos, Panevėžio, Kauno, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų. Lankytojai galės įsigyti įvairiausių sodinukų, dekoratyvinių ir retųjų augalų, gėlių daigų, rudens derliaus gėrybių, o svarbiausia susitikti patikimus, seniai pažįstamus žmones, kurie jaučia atsakomybę žemei, gamtai, noriai dalinasi savo patirtimi. Ateiti į „Sodo kraitę“ pravartu ne tik todėl, kad čia žinoma sodinimo pavardė, surašyti augalų pavadinimai, rekomendacijos, kaip juos auginti, taipogi galimybė ir papriekaištauti sodininkui jeigu nupirktas pas jį augalas neatitiko pirkėjo lūkesčių.

Mokslininkas Algirdas Amšiejus nuo pat pirmosios „Sodo kraitės“ atvyksta su savo ūkyje išaugintais sodmenimis, kas kart nustebindamas vis nauja veisle. Ūkininko Gedimino Cijūnaičio  ekspozicijoje bus didelis pasirinkimas įvairių uogakrūmių, kuriuos rekomenduotina būtent rudenį sodinti. Tai aktinidijos, gervuogės, šilauogės, ypač  egzotiškų Goji uogų uogakrūmiai, kurių uogos turi labai daug vaistinių ir maistinių medžiagų. Mugėje pasirinkimas bus toks didžiulis atitinkantis visų poreikius.

„Sodo kraitėje“ bus galima apsilankyti spalio 2 d. penktadienį nuo 9 iki 19 val., o spalio 3 d. nuo 9 iki 18 val.

Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks ir edukacinės veiklos.

Spalio 2 d.  Lietuvos edukologijos universiteto technologijų ir technologinio ugdymo katedros studentai „Sodo kraitės“ svečius, dalyvius kvies ne tik pasigrožėti jų kūrybiniais darbais, bet ir įsigyti sukurtų rankdarbių bei paskanauti kepinių. 

Parodoje „Improvizacijos iš rudens gėrybių“ Vilniaus ikimokyklinukai eksponuos spalvingus objektus iš rudens gėrybių. Lankytojai nustebs pamatę, kuo gali virsti paprastas lietuviškas moliūgas, svogūnų pynė ar sauja kaštonų. Šiais metais ikimokyklinukai įsitraukė į dar vieną  Vilniaus mokytojų namų projektą „Tu gali tai pakeisti“ ir būtent šiam projektui sukūrė neįtikėtinus eksponatus „Neįveikiamos šiukšliadėžės“. Abi parodos veiks iki spalio 9 d.

Spalio 3 d.  kiemelyje vyks projekto „Tu gali tai pakeisti!” renginys skirtas, Pasaulinei gyvūnijos dienai. Nuo 10 val. galima bus susipažinti su Tautmilės prieglaudėlės gyventojais. Visi atėję į šventę su savo augintiniu turės galimybę pasirodyti gyvūnų parade ir kiekvienas parado dalyvis bus pagerbtas ir apdovanotas. Norintys, turės ypatingą progą paglostyti egzotiškąsias Kurilų bobteilų veislės kates. Visiems nežinantiems, kaip auklėti  ir mokyti savo augintinį bus nepakartojama proga šventės metu pasimokyti šunų dresūros ypatumų kartu su zenenhundu Alvaru iš „GreatPet“ šunų dresūros mokyklos.  Abejojantys ar laikyti namuose augintinį galės išgirsti šunų elgesio specialistės patarimų apie augintinių pasirinkimą ir bendravimo su jais subtilybes. Visų susirinkusių lauks unikalus ir nekasdieniškas reginys, kaip susivėlęs benamis šuniukas, šunų grožio salono „Pet Style“ meistrų dėka virsta stilingu augintiniu. Savo šou pristatys klubo “Kregždutė vaikai ir jaunimas. Bus demonstruojama siuvimo ir modeliavimo studijos narių sukurta kolekcija “Nuo močiutės skrynios iki klasikos”. Rūbus demonstruos ne tik vaikai, bet ir jorkšyro terjerai !

Tradicija tampantis projektas „Tu gali tai pakeisti“ siekia ugdyti vilniečių darnios aplinkos poreikį ir ekologinę sąvimonę, keisti visuomenės įpročius savo miesto gamtinės aplinkos atžvilgiu,  vykdyti taršos prevenciją bei puoselėti Vilniaus miesto kraštovaizdį.