Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Parengtas Sinodo baigiamojo dokumento projektas

EPA nuotrauka

Nors pagal šios Vyskupų sinodo asamblėjos programą buvo numatyta, kad baigiamojo dokumento projektas bus paruoštas iki trečiadienio vakaro ir pristatytas jau ketvirtadienio rytinėje sesijoje, jo rengimas užsitęsė ir buvo baigtas tik ketvirtadienio vidudienį. Tad ketvirtadienį po pietų jis pristatytas Sinodo tėvams, o penktadienio rytą jie galės pateikti savo pastabas.

Ketvirtadienį po vidudienio vykusioje tradicinėje spaudos konferencijoje dalyvavo vienas iš projektą rengusios komisijos narių, kardinolas Oswaldas Gracias iš Indijos. Jis sakė, kad darbas iš tiesų buvo nelengvas. Rengiant projektą reikėjo atsižvelgti į daugiau kaip 700 pastarosiomis savaitėmis Sinodo tėvų pateiktų pataisų ir papildymų.

Penktadienį po pietų projektas dar kartą bus papildomas, atsižvelgiant į pastabas, kurios bus pateiktos penktadienio rytiniame Sinodo posėdyje. Galutinis projekto variantas bus pristatytas šeštadienio rytą, o šeštadienį po pietų Sinodo tėvai balsuos atskirai už kiekvieną jo straipsnį.

Ketvirtadienio spaudos konferencijoje buvo klausiama, ar gandai apie tariamą popiežiaus ligą neturėjo įtakos Sinodo darbui. Spaudos konferencijoje dalyvavusieji Sinodo tėvai įsitikinę, kad nei šie gandai, nei kiti bandymai iš išorės drumsti ramybę neturi jokios įtakos Sinodo eigai. 

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.