2015 11 03

Gabrielė Kuizinaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Tapybos studijos „Antaniniai ob…“ paroda

Vanda Kaminskienė. Minties kelionė

Šių metų lapkričio 6 d. 18 val. Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos g. 58) atidaroma  A. Obcarsko tapybos studijos narių paroda. Joje savo kūrinius eksponuos plati menininkų gama: Laimutis Brundza, Kristina Čivilytė, Irma Gūžienė, Vanda Kaminskienė, Raimondas Karčiauskas, Edmundas Kartanas, Daiva Kupstienė, Rūta Levulienė, Jolita Lubienė, Lina Morkūnaitė-Vilkelienė,  Ugnius Motiejūnas, Dainora Ramanauskienė, Rita Rimšienė, Gintarė Šiaulienė, Raimonda Tamošiūnaitė bei Aušra Žukauskienė.

Jau ne vienerius metus Antanas Obcarskas savo studijoje  suburia skirtingų specialybių žmones, mokydamas tapybos meno. Užsiėmimų metu kiekvienas studijos narys atranda savo stilių. Parodoje pristatomi menininkų kūriniai pagal dominuojančias tapybos temas ir stilius suskirstomi į kelias grupes: grynosios abstrakčios tapybos stilių reprezentuoja Vanda Kaminskienė, Ugnius Motiejūnas, Lina Morkūnaitė-Vilkelienė, ekspresyviosios abstrakcijos stilistika dominuoja Rūtos Levulienės darbuose, grynosios abstrakcijos darbus taip pat kuria Jolita Lubienė, Dainora Ramanauskienė ir Rita Rimšienė, o realistiniu ir tradicinės tapybos stiliumi išsiskiria Edmundo Kartano ir  Raimondos Tamošiūnaitės  paveikslai.

Tapytojos Rūta Levulienė, Vanda Kaminskienė ir Lina Morkūnaitė-Vilkelienė turi jau suformuotą abstrakčiosios tapybos stilistiką, rengia autorines parodas, aktyviai dalyvauja bendrose profesionalių menininkų parodose, taip pat simpoziumuose, pleneruose. Tapytoja Vanda Kaminskienė parodoje pristato paveikslą „Minties kelionė“ (2014 m.): menininkė dėlioja kelionę iš ekspresyvaus kolorito geometrizuotų figūrėlių, kurioje keliautojas praranda laiko ir erdvės ryšį. Darbe dominuoja stiprios emocijos ir nuotaika, pateiktas išsamus pasakojimas, susidedantis iš mozaikinės spalvų paletės.

Dainora Ramanauskienė. Kompozicija

Po Kauno senamiestį savo paveiksle kviečia pasižvalgyti grupės narys tapytojas Edmundas Kartanas. Parodoje menininkas pristato paveikslą „Vakaras senamiesty“. Šio menininko kūryboje dominuoja realistinis lietuviškosios tapybos stilius. Jis savo paveiksle atskleidžia naktinio Vilniaus  senamiesčio grožį, peizažą.    

Tapytojos Linos Morkūnaitės-Vilkelienės tapyboje labai svarbi temų įvairovė. Parodoje menininkė pristato paveikslą „Vaisių taurė“ (2015). L. Morkūnaitė-Vilkelienė kuria abstrakčiosios tapybos stiliumi. Jos natiurmorte dominuoja ryškus koloritas, primenantis rudenėjančius atspalvius.

Tapytoja  Rūta Levulienė pristato darbą „Manitra“ (2014). Paveikslo plokštumoje, kaip ir daugumoje menininkės paveikslų, dominuoja raudona spalva, tačiau šį kartą paveikslo turinio meninis naratyvas yra kitoks: juodos spalvos ženklai sukuria skirtingas geometrizuotas formas. Kūrinyje yra svarbi ženklų ir geometrizuotų detalių kalba.

Ugnius Motiejūnas. Nemajūnai

Panašia stilistika tapo grupės narys tapytojas Ugnius Motiejūnas. Parodoje jis pristato Nemajūnų plenero metu sukurtą darbą „Nemajūnai“ (2014). Čia dominuoja meninis pasakojimas apie namus: namų fone dominuoja žalsvos, tamsios ir mėlynos spalvos koloritas.

Tapytojos Dainora Ramanauskienė, Rita Rimšienė, Jolita Lubienė kuria ekspresyvius pasakojimus ugnies lietaus ir proveržio temomis, kurių plokštumų pagrinduose dominuoja raudona spalva.

Parodoje gausi ne tik stilių, bet ir temų įvairovė: natiurmortų, namų, kelio, peizažo, portreto, ugnies kelio, o abstraktaus peizažo žanras tampa pagrindiniu parodos akcentu. Pagirtina yra tai, kad menininkai, ne tik laisvalaikiu tapo kartu, bet ir organizuoja savo kūrybą pristatančias bendras grupės narių parodas. Paroda veiks iki lapkričio 23 dienos.