2015 11 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kviečia dalyvauti renginyje „Globaliojo pilietiškumo ugdymas panaudojant medijas“

Kas yra globalusis švietimas, kaip nuotraukas naudoti kaip metodinę priemonę integruojant globaliojo švietimo temas į įvairių dalykų ugdymo turinį. Kokie yra etiško vaizdų naudojimo principai, kaip pačiam mokytojui kurti vaizdinę medžiagą, ir kaip panaudoti medijas kuriant užduotis mokiniams, – apie visa tai bus kalbama parodos „Mokykla 2015“ renginyje lapkričio 6 d. nuo 12 val. parodų rūmų „Litexpo“ 5.5 salėje.

Integruojant globaliojo švietimo temas į įvairių dalykų pamokas, labai svarbu užtikrinti iš įvairių šaltinių atrinktos vaizdo medžiagos kokybę. Tačiau mokytojas ir pats gali būti savo pamokų iliustracijų kūrėju. Julius Norvila, vienas iš renginio lektorių, teigia, kad: „Turėdamas mobilų telefoną ar planšetę kiekvienas tampame fotografu. Vis dėlto, mūsų padarytos ar atrenkamos nuotraukos, video įrašai iš tiesų pateikia ne tikrovės vaizdą, bet mūsų etines nuostatas, supratimą apie pasaulį, koks jis yra, ir koks turėtų būti“.

„Mes mokomės skaityti, bet niekas mūsų nemoko žiūrėti. Vaizdų kultūros elementai turi savo unikalią kalbą, kurią reikia mokėti suprasti ir analizuoti. Tai vienintelis būdas tapti ne tik vartotoju, bet ir kūrėju“, – sako kitas lektorius – Justinas Dadonas.

Registracija į renginį http://duomenys.ugdome.lt/renginys/?mokykla2015/renginiai/rezervacija-r=1548