2015 11 08

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

,,Musica Vera” – Finale!

Tris mėnesius vykusį kūrybinį projektą vainikuoja puikus rezultatas – 10 naujų, įdomių, originalių lietuviškų dainų.

Pirmą kartą rengiamame, unikaliame jaunųjų muzikos ir dainų kūrėjų konkurse startavo 29 jaunieji kompozitoriai, kūrybinį etapą įveikė tik 13, o po pirmojo turo tik dešimt geriausių dainų bus pateikta žiūrovų bei komisijos vertinimui.

Konkurso organizatoriai siekė sukurti galimybes jauniems kompozitoriams atskleisti savo gebėjimus ir praturtinti Lietuvos muzikos pasaulį įdomiomis dainomis. Dainos buvo kuriamos pagal poetės Ilzės Butkutės eilėraščius.

Pirmo turo rezultatai džiuginantys – organizatorių tikslas pasiektas. Lapkričio 22 d. Piano.lt salės scenoje skambės originali jaunosios kartos kūryba. Visos koncertui atrinktos dainos – skirtingai charakterizuotos, sukurtos įvairiems instrumentų sąstatams bei balsams.

Kompozitorių konkurso finalininkų amžius nuo 16 iki 25 metų, visi jie su savo kūriniais atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų: Šiaulių, Kvėdarnos, Utenos, Varėnos, Vilniaus.

Koncerte išgirsime ne tik gyvai atliekamas, pačias naujausias lietuviškas dainas, bet ir jaunuosius muzikos atlikėjus, būsimus profesionalus, iš Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.

Finaliniame koncerte kiekvienas žiūrovas turės galimybę išsirinkti sau labiausiai patikusį kūrinį ir balsuoti už jį renginio metu.

Ir nors ,,Musica Vera“ projektas nuo idėjos iki pat finalinio koncerto – išskirtinė moksleivių ir studentų nekomercinė iniciatyva, visgi čia taip pat bus ir prizai, ir dovanos.

Konkurso nugalėtojas – geriausios dainos autorius bus apdovanotas vertingu prizu. Specialų 100 Eur vertės prizą įsteigė ir poetė Ilzė Butkutė, apdovanosianti jai labiausiai patikusios dainos autorių. Pirmųjų trijų vietų nugalėtojai gaus bilietus į atlikėjo Ilja Aksionovo šventinius koncertus “Jausmų muzika“. Taip pat VeroCafe dovanas bei kitus rėmėjų prizus.