2015 11 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Dalai Lama: Užtenka melstis už Paryžių – reikia dirbti dėl taikos

Dalai Lama davė jam neįprastą, tačiau labai išmintingą patarimą, kaip elgtis teroro išpuolių Paryžiuje akivaizdoje. Jis sakė, kad, užuot meldęsi už Paryžių, turėtume dirbti taikai.   

„Negalime šios problemos išspręsti vien malda, – sakė dvasinis lyderis. – Aš esu budistas ir tikiu malda. Tačiau ši problema yra sukurta žmonių, ir dabar mes prašome, kad Dievas ją išspręstų. Tai nelogiška. Dievas pasakytų: spręskite tai patys, nes pirmiausia žmogus visa tai sukūrė.“ Jis taip pat pridėjo, kad viliasi, jog XX a. smurto rekordai nepasikartos mūsų amžiuje.   

„Mes turime sistemiškai artėti prie humanistinių vertybių, vienybės ir harmonijos skatinimo, – sakė Dalai Lama. – Jei pradėsime tai daryti dabar, yra vilčių, kad šis amžius bus kitoks nei prieš tai buvęs. To siekiame visų mūsų labui. Tad dirbkime dėl taikos savo šeimose ir visuomenėse, nesitikėkime pagalbos iš Dievo, Budos ar valdžių.“  

Toliau dvasinis lyderis aiškino, kad problemos, su kuriomis mes susiduriame šiandien, yra paviršutiniškų religinių, tikėjimo ir nacionalinių skirtumų rezultatas, turime suvokti, kad mes visi esame žmonės.   

Jis taip pat sakė, kad patiems Tibeto žmonėms paliko apsispręsti, ar jie vis dar nori Dalai Lamos kaip lyderio tarnystės ateityje. „Jei žmonės mano, kad ši institucija nebeaktuali, ji turėtų būti panaikinta. Aš nebesu įsitraukęs į politikos reikalus, – sakė jis. – Aš rūpinuosi tik Tibeto gerove.“

Parengta pagal užsienio spaudą.