Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2015 11 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Miuziklas „Styga“ – apie jaunų žmonių iššūkius

Į Vilniaus sceną sugrįžta sausio mėnesį pirmąjį kartą pristatytas kompozitorių Arūno Navako ir Gintaro Samsono miuziklas „STYGA – miuziklas apie mūsų gyvenimą“ – lapkričio 22 d. jį bus galima išvysti sostinės Šokio teatre. Tai muzikinis spektaklis visai šeimai, kuriame kalbama apie jauno žmogaus tapatybės paieškas, paauglystės laikmečio sunkumus ir amžiną kartų konflikto problemą. Miuziklo kūrybinę komandą sudaro per 70 kūrėjų – nuo patyrusių scenos profesionalų iki studentų ir moksleivių – iš 8 pasaulio šalių.

Kūrinio garsovaizdis – tai nūdienos aktualijas atspindintis koliažas, kuriame, pasak pačių muzikos autorių, jungiasi roko, pop muzikos, bliuzo, džiazo, elektroninio roko stilistikos. „O įdomiausia, kad jaunimo lūpomis kalba Kazio Binkio poezija, kuri skamba lyg būtų šiandien sukurta…“, – teigė kompozitorius A. Navakas.

Miuziklo tematika aktuali tiek jaunam, tiek vyresniam – kartų konfliktų keliamus klausimus ir tapatybės paieškų laikotarpį yra tekę išgyventi kiekvienam.

„Nemanau, kad dabar kartų skirtumai yra ryškesni nei anksčiau, o tai puikiai iliustruoja libretui naudota K.Binkio poezija. Galima drąsiai kalbėti apie poeto laikmečio paraleles su šiuolaikinio jaunimo maištingumu. Krizinė situacija kyla tada, kai išjudinami pamatiniai vertybiniai akmenys. Dvasiniai ryšiai, supratimas – tai gali tapti jungiamuoju elementu“, – mintimis dalijosi kompozitorius G. Samsonas.

Pastaruoju metu miuziklo žanras Lietuvoje išgyvena savąjį renesansą, o šiam projektui surinkta itin marga tarptautinė komanda, kurią suvaldyti sėkmingai pavyko režisierei Agnei Sunklodaitei. Anot kompozitoriaus A. Navako, Lietuvoje jau atsiradęs ir miuziklo teatro poreikis.

„Šio žanro tematika gali būti pati įvairiausia, o tai rodo jo universalumą ir patrauklumą. Mums jau seniai laikas turėti miuziklo teatrą, kadangi yra daug tiek patyrusių, tiek jaunų atlikėjų. O kol kas mes bandome miuziklą išlaikyti gyvą bent kiek ilgiau“, – pasakojo vienas kūrinio muzikos autorių.

Po premjeros miuziklas „Styga“ sulaukė pozityvių atgarsių, tačiau, anot kompozitoriaus G. Samsono, artėjančiame pasirodyme galima tikėtis naujienų.

„Kai kuriuos vaidmenis atliks kiti atlikėjai. Stygą dainuos Kotryna Juodzevičiūtė, Sidą – LMTA studentas Justas Dučinskas, Makaulės rolėje pasirodys Lukas Vaičiūnas, tėvo vaidmuo perduotas Nerijui Masevičiui. Tam tikrų pasikeitimų matysime ir scenovaizdyje. Kiti pokyčiai nebus tokie ryškūs, tačiau kiekviena, net ir maža naujovė pagyvina kūrybinį procesą, atlikėjams tik įdomiau dirbti, dingsta rutina“, – užsiminė G. Samsonas.

„STYGA – miuziklas apie mūsų gyvenimą“, – tokį pavadinimą, lyg paantraštę, turi šis sceninis kūrinys, kalbantis apie tai, kas aktualu šiandien.

Bilietus platina www.bilietai.lt

 

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite