2015 11 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Apie lyderystę, galinčią pakeisti pasaulį

Samdyti žmones, kad jie atliktų funkciją – amoralu. Aš juos samdau, kad jie prisidėtų prie mano vizijos ir svajonių įgyvendinimo, ir parodau naudą, kurią jie iš to gaus“ (Horstas Šulcas, „The Ritz-Carlton Group“ steigėjas ir prezidentas)

„Kaip pasikeis kitų žmonių gyvenimai dėl to, kad jūs gyvenate šioje žemėje?“ Jei jums nebaisu išgirsti šį klausimą (šiaip ar taip, jį jau perskaitėte), o gal kaip tik darosi baisu (jei esate, tarkim, alkoholio pramonės magnatas), tuomet tikrai verta sudalyvauti Pasaulinės lyderystės konferencijoje Vilniuje ateinantį penktadienį ir šeštadienį. Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje startavusioje jau šeštoje Pasaulinėje lyderystės konferencijoje dalyvavo per pusę tūkstančio verslo, bažnyčios, visuomeninių organizacijų lyderių. Planuojama, kad šioje vis popularėjančioje DVD konferencijoje šiemet dalyvaus gerokai per tūkstantį Lietuvos lyderių.

Penkios lyderio savybės, apie kurias nė nenutuokiame

Apie lyderystę – iš esmės, apie tokią lyderystę, kuri gali padaryti dramatišką įtaką ne tik jūsų verslo ar veiklos augimą, keisti jūsų organizacijos klimatą, bet perkeisti žmonių gyvenimus ir galiausiai pasaulį. Drąsu ir ambicinga? Taip. Tačiau būtent apie tokią lyderystę kalba dešimt pasaulio mastu pripažintų pranešėjų, lyderystės tyrėjų ir bestselerių autorių, sėkmingiausių vadovų.

Bilas Haibelsas, dvasininkas ir Pasaulinės lyderystės konferencijos įkūrėjas (beje, pernai šioje konferencijoje dalyvavo 220 tūkstančių pasaulio lyderių) šiemet dalijasi įžvalgomis apie penkias lyderio savybes, apie kurias nekalbama per įprastus motyvacinius seminarus. Tačiau būtent jos, tvirtina B.Haibelsas, yra būdingos didiesiems lyderiams.

Pirmoji lyderio savybė – ištvermė. Ar esate iš tiesų ištvermingas?

Antroji – savimonė. Ar žinote savo akląsias dėmes (galima lažintis, kad apie jas žino visi, išskyrus jus, todėl jos ir vadinamos aklosiomis)?

Trečioji lyderio savybė – išradingumas (nelaimei, išugdomas sunkiausiose situacijose).

Ketvirtoji – pasiaukojanti meilė. Ir tai ne šiaip sau mažių mažiausiai keistas klausimas. O tai reiškia, ar iš tiesų galite pasiaukojamai mylėti tą nevykėlių ir nenaudėlių komandą, su kuria jums tenka dirbti ir taip galiausiai išugdyti puikius lyderius? O gal, anot B. Haibelso, esate vienas iš tų išsičiusčiusių lyderių, kurių gyslomis teka narcizų kraujas?

Veiklos prasmė – penktoji savybė. Ar atskleidėte, kodėl ir vardan ko jūs pats ir jūsų komanda dirbate ir aukojate savo gyvenimus? Esate tik eiliniai kavos pardavėjai, ar, kaip Starbucks kavos kompanija, ramybės ir palaimos stotelė žmonėms tarp namų ir darbo? Jūsų darbuotojas tik plauna indus viešbutyje ar prisideda prie didingos jūsų vizijos kurti, tarkime, geriausią viešbutį pasaulyje?

Kaip teikti aukščiausio lygio aptarnavimą

Horstas Šulcas, neturtingo provincijos vokiečio sūnus, o dabar „Capella Hotel Group“ pirmininkas ir generalinis direktorius, „The Ritz-Carlton Group“ steigėjas ir prezidentas, žmogus, kurio filosofija „Damos ir džentelmenai patarnauja damoms ir džentelmenams“ pelnė Ritz grupei – vienintelei viešbučių kompanijai pasaulyje – prestižinį „Malcolm Baldrige National Quality“ apdovanojimą, kalba apie tai, kaip teikti aukščiausio lygio aptarnavimą.

H. Šulcas mano, kad visos organizacijos, nepriklausomai nuo pramonės šakos, užsiima klientų aptarnavimu, nes visiems tenka bendrauti su žmonėmis. Jis apibūdina klientų aptarnavimą, remdamasis Kristaus mestu iššūkiu:“mylėkit savo artimą, kaip pačius save“.

Organizatorių nuotr.

Pranešėjas išvardija kelias paprastos ir žmogiškas taisykles, kaip aptarnauti klientus, kad jie taptų patenkintais ir lojaliais, nurodo, kokios svarbios pirmos dešimt aptarnavimo sekundžių, moko, kaip atsirinkti, motyvuoti ir orientuoti darbuotojus, kad jie taptų geriausia pasaulyje komanda.

„Samdyti žmones, kad jie atliktų funkciją – amoralu. Aš juos samdau, kad jie prisidėtų prie mano vizijos ir svajonių įgyvendinimo ir parodau naudą, kurią jie iš to gaus“, – tikina H.Šulcas.

„Kaip pasikeis kitų žmonių gyvenimai dėl to, kad jūs gyvenate šioje žemėje?“

Džimas Kolinsas, nacionaliniu mastu pripažintas verslo mąstytojas, bestselerio „Nuo gero prie geriausio“ („Good to Great“) autorius, tvirtina, kad klausimai vertingesni už atsakymus ir nesigailėdamas nė savęs, nė kitų lyderių, klausia septynių žmogaus gyvenimą galinčių perkeisti klausimų:

Kokiam tikslui tarnaujate?

Ar pasiliksite geras vadovas ar augsite iki puikaus?

Kaip galite persiorientuoti, kad jūsų nesėkmė taptų galimybe augti?

Kaip galite pasiekti sėkmę, padėdami kitiems?

Kam jūs esate iš tiesų sukurtas (arba ar rasite savo asmeninį ežiuką)?

Ar jūs paversite žmones, kurie jums dirba, puikiais?

Galiausiai, kaip pasikeis kitų žmonių gyvenimai dėl to, kad jūs gyvenate šioje žemėje?“

Dėl tokio lygmens klausimų ir įžvalgų ši konferencija yra tokia ypatinga, o kartu pavojinga. Nes uždavus sau tokius klausimus, galima išgirtsi gana silpnus ir niekingus atsakymus. Ir beliks du keliai: arba užmiršti ir gyventi toliau su akmenuku bate, arba… praplėsti savo įsitikinimų, mąstymo ir pažinčių ratą, nes, kaip sako energingasis bažnyčios „LifeChyrch.tv“ įsteigėjas ir vyresnysis pastorius Kreigas Grošelis „gal jūs esate per vieną pažintį nuo lemtingų perversmų“. Kalbėdamas apie penkis būdus praplėsti lyderio gebėjimus, K.Grošelis su jam būdinga energija įrodinėja, kad lyderiams būtina keistis, nes „kai lyderis tobulėja, geriau tampa visiems“

Klaipėdoje konferencijos svečias – A.Veryga, Vilniuje – V. Ušackas

Šių metų DVD konferencijos naujovė – du svečiai. Klaipėdoje antrąją konferencijos dieną kalbėjęs Aurelijus Veryga, gydytojas – psichiatras, biomedicinos mokslų daktaras, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas, pasakojo apie tai, kaip viena pažintis būsimo neurologo gyvenimą pakreipė visai kita – moksline, akademine, ligų prevencijos linkme. Žinomiausias kovotojas su alkoholio ir tabako kultūros įsigalėjimu Lietuvoje, įsitikinęs, kad vienas teisingas įstatymas ar parodyta galimybė sveikai gyventi gali padėti tūkstančiams ir šimtams tūkstančių žmonių.

Vilniečiai išgirs Europos Sąjungos ambasadoriaus Rusijoje Vygaudo Ušacko pranešimą.

Įspūdžiai po konferencijos

Aurelijus Veryga, psichiatras, biomedicinos moklsų daktaras, pranešėjas:

„Manau, kad visiems lyderiams verta pasimokyti lyderystės, ypač tokios keičiančios lyderystės.

Net ir dideliems skeptikams rekomenduoju nueiti, pabūti ir bent pamatyti, kad yra ir kitas supratimas – nežinai, kada jiems atsidarys kitas kanalas ir jie galės priimti šią informaciją. Ypač ši konferencija naudinga žmonėms, kurie taupo laiką – čia viskas jau surinkta ir koncentruota“

Brolis Paulius, pranciškonų vienuolis, kunigas:

„Konferencijos, kurias organizuoja LCC, yra aukčiausio lygio iš visų krikščioniškų konferencijų Lietuvoje. Man, kaip katalikų kunigui, labai svarbu ir artima broliškumas, kurį akcentuoja ir Popiežius Pranciškus.“

Tadas Šatkauskas, UAB „Sabelija“ vadovas:

„Gyvenimas iš tiesų labai negaileistinas vadovams, lyderiams, kuriems sekėsi ir staiga ėmė nebesisekti. Jei nėra krikščioniškų vertybių, tas žmogus tiesiog išstumiamas iš žaidimo, ir kuo aukščiau buvo pakilęs, tuo žemiau krenta. Tad labai naudinga buvo paklausyti apie pakantumą, apie problemų pamatymą ir jų sprendimą, apie atsitiesimą kritus“.

Diana Dubatauskienė, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos projektų vadovė, seminarų „Per juokus į geresnę santuoką“ rengėja:

„Ne kartą girdėjau, kad Pasaulinė lyderystės konferencija – labai aukšto lygio renginys, tačiau, prisipažinsiu, tokio poveikio nesitikėjau. Ispūdis fantastiškas, labai patiko dvasinių ir verslo žinių subalansavimas, daug pranešimų, kurie krito į širdį. Tačiau bene svarbiausia – tai energija, kurią gavau, ypač iš paskutinio pranešėjo Kreigo Grošelio – tai tarsi energijos stulpas, suteikęs neįtikėtinai daug jėgos dirbti ir gyventi toliau“.

Dalia Bytautienė, Nesavanaudiškos lyderystės instituto direktorė:

Džiaugiuosi galėdama dalyvauti ir palaikyti šią konferenciją, kuri pilnai atitinka instituto misiją mokyti nesavanaudiškos lyderystės principų ir skleisti altruistinę kultūrą šeimoje, darbe ir visuomenėje. Ypač džiaugiuosi jaunų lyderių dalyvavimu konferencijoje su viltimi, kad jie ateityje vadovaus dorai ir jų gyvenimas bus dovana Lietuvai“.

Plačiau apie konferenciją ir programa www.lyderiams.lt

Nijolė Koskienė, [email protected]