2015 12 02

Gabrielė Kuizinaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min

Tarptautinės taikomojo meno mugės „Craft Vilnius 2015“ artėjančių renginių ir parodų apžvalga

Margarita Taurinskienė

Šių metų gruodžio 3–6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (adresu Laisvės pr. 5) vyks tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius 2015“.

Šiuometinėje tarptautinėje taikomojo meno mugėje „Craft Vilnius 2015“ dalyvaus menininkai, kuriantys keramikos, juvelyrikos, tekstilės, dizaino, stiklo, odos, knygų meno ir popieriaus meno srityse. Tarptautinė taikomojo mugė „Craft Vilnius 2015“ sulauks žinomų menininkų ne tik iš Lietuvos, tačiau taip pat ir iš kitų šalių – Lenkijos, Ukrainos, Izraelio, Maltos ir kitų.

Kotryna Vaitekūnaitė

Tarptautinės taikomojo meno mugės „Craft Vilnius“ organizatoriai kasmet atranda naują mugės temą. Šių metų mugės tema labai intriguojanti – „Daiktai su istorija“. Mugės metu bus teikiami apdovanojimai dalyvaujantiems menininkams, vedamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose menininkai atsakys į lankytojų klausimus, mugės lankytojams bus pristatomos parodos. Ruošiantis tarptautinei taikomojo meno mugei „Craft Vilnius 2015“ į keletą klausimų sutiko atsakyti viena iš projekto iniciatorių, dailininkė Aušra Petroškienė.

Gal galėtumėte daugiau papasakoti, kaip kilo idėja organizuoti tarptautinę taikomojo meno mugę „Craft Vilnius 2015“? Kelinta jau tokio pobūdžio mugė ir kokie renginiai tarptautinės taikomojo meno mugės „Craft Vilnius“ metu jau buvo įvykę? Kokių rezultatų renginio organizatoriai tikisi iš šiuometinio renginio?

Rūta Naujalytė

Tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius“ organizuojama antrą kartą. Idėja surengti tokio pobūdžio renginį kilo svečiuojantis Filadelfijoje 2013 m. Dvidešimt trys taikomojo meno dailininkai, kuriuos atrinko organizatoriai iš JAV, buvo pakviesti dalyvauti tarptautinėje taikomojo meno mugėje „Philadelfia Craft Show“.

„Pennsylvania Convention Center“ buvo pristatyta mūsų menininkų kolekcija, Lietuva buvo prestižinio renginio viešnia. Amerikietišką renginio modelį mes papildėme, „Craft Vilnius“ metu surengdami kūrybines dirbtuves, kurias 2014 m. vedė Lietuvos ir Estijos menininkai. Labai svarbus akcentas buvo pristatomų kūrinių profesionalumas. Buvo daug diskutuota apie profesionalaus meno ir tautodailės skirtumus. Ši diskusija vyksta ir toliau.

Miestas rūke. Gražina Kriaunevičienė

2015 m. renginyje numatome pristatyti asmenines menininkų kolekcijas, labai daug įvairių kūrybinių dirbtuvių ir parodinių kūrinių kolekciją. Tikimės, kad lankytojai atras jiems įdomius menininkų sukurtus kūrinius, pajaus kūrybinį džiaugsmą kūrybinių dirbtuvių metu ir gal pirmą kartą gyvenime išsineš savo pačių sukurtą kūrinį.

Gal galėtumėte daugiau papasakoti, kokie taikomojo meno kūrėjai dalyvaus šiuometinėje tarptautinėje taikomojo meno mugėje „Craft Vilnius 2015“? Kokių dalyvaujančių menininkų parodos ir kūrinių kolekcijos bus pristatytos, kokius įsimintiniausius menininkus galėtumėte paminėti?

Tanya Chernov

Šių metų renginyje sulaukėme daug daugiau dalyvių iš svečių šalių – Izraelio, Ukrainos, Gruzijos, Lenkijos, Ispanijos, Latvijos, Estijos. Sulauksime įdomios menininkės iš Izraelio Tanya Chernov – ji pristatys savo autorinių juvelyrinių dirbinių kolekciją. Lankytojus turėtų sudominti Ukrainos menininkų bendras kūrybos pristatymas. Lietuvoje gyvenanti talentinga menininkė Eva Tomaš pristatys savo naują porceliano kūrinių kolekciją. Turėtų būti labai įdomus Estijos dailės akademijos prisistatymas „Craft Vilnius“ mugės metu – jie sukūrė vizualizaciją specialiai šiam renginiui.

Šiemet daug dėmesio skiriama kūrybinių dirbtuvių pristatymams. Gal galėtumėt daugiau papasakoti, kokie menininkai pristatys kūrybines dirbtuves, kokiomis temomis pristatys edukacijas kūrybinių dirbtuvių metu ir ar tai bus susiję su mugės tema „Daiktai su istorija“?

Tadas Deksnys

Juvelyrikos kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves R. Mėnulio Katinas, bus demonstruojamos įvairių medžiagų graviravimo subtilybės. Keramikos kūrybinėse dirbtuvėse bus galima susipažinti su menininko Roko Dovydėno sukaupta patirtimi įvairių formų lipdyme. Porceliano peršviečiamumą, grakštumą, trapumą, eleganciją demonstruos Solveiga Gutautė. Kaip pasigaminti ekologišką vienkartinį puodelį iš nedegto molio masės, demonstruos Viktorija Radionova. Elzė Sakalinskaitė, Milita Balčaitytė kūrybinėse dirbtuvėse pristatys šilkografijos technikos pritaikymą sukuriant įdomius dekorus ant drobinių maišelių. Odinių aksesuarų kūrimo iš natūralios odos procesą demonstruos Virginija Giniotytė. Dailininkė Lina Austė mokys, kaip pasigaminti stiklo papuošalus naudojant „Fusing“ technologiją.

Jūratė Kemeklytė

Jauna, talentinga menininkė Kotryna Vaitiekūnaitė pristatys emalio meno technologijų galimybes. Kūrybinė komanda „Baltabalta“ ves dirbtuves „Augalo galia“ – tai trumpas ir koncentruotas teorinis ir praktinis supažindinimas su augalinio dažymo ir marginimo technikomis, jų taikymu šiuolaikiniame tekstilės dizaine. Jūratė Kemeklytė-Bagdonienė supažindins su ekslibriso, pritaikyto antspaudui, kūrimo technikomis, reikalavimais, specifika. Su skaitmenizuotų technologijų taikymu taikomojo meno kūrybos procese supažindins „Green Garage“ komanda.

Kiekvienas vienetinis kūrinys turi savo sukūrimo istoriją. Visi kūrybinių dirbtuvių dalyviai pajaus kūrybos džiaugsmą, šio kūrybos proceso metu gims ir nauja daikto istorija, kuria dalyviai galės pasidalinti vieni su kitais.