2015 12 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kaip vaikai keičia tėvų gyvenimus – knygoje „Tėvystės paradoksai“

Jennifer Senior. Tėvystės paradoksai. Kaip vaikai keičia tėvų gyvenimus/ vertė E. Černiauskaitė. – Vilnius: Alma littera, 2015. 336 p.

Dar prieš kelis dešimtmečius dauguma žmonių kasryt nepabusdavo apimti nerimo  ar jie tikrai gyvena visavertį gyvenimą.

Apdovanojimais įvertinta žurnalistė Jennifer Senior drąsiai ieško atsakymų į klausimą, kaip vaikai paveikia įvairias savo tėvų gyvenimo sritis ir pačias asmenybes: jų santuoką, darbą, įpročius, hobius, draugystės ryšius ar savęs vertinimą.

Autorė paliečia iki skausmo tėvams pažįstamus išgyvenimus ir rūpesčius visais vaikų amžiaus tarpsniais. Tik tapus tėvais ima nuolat tiksėti nerimo bomba, juk pastarieji 50 metų visiškai pakeitė dabartinių mamų ir tėčių vaidmenis, o jų pareigos tapo kur kas sudėtingesnės ir visiškai neaiškios.

Jennifer Senior stebi, ką reiškia būti tėvais, ir atskleidžia, kiek daug naujos prasmės ir tikslo gyvenimui suteikia vaikai. Taigi, tai knyga apie porų santykius susilaukus vaikų ir iškylančius kasdienius sunkumus, kuriems nusiteikti iš anksto neįmanoma, apie tai, kas komplikuoja gyvenimą tapus tėvais, bet suteikia kasdienybei prasmę.

Knyga, kurią tiesiog būtina perskaityti ir tiems, kas jau yra tėvai, ir tiems, kas jais taps rytoj.

Skirtingais vaikų auginimo etapais kyla skirtingų problemų, kaip jas spręsti, kaip priimti ir išgyventi. Galų gale, galbūt verta į vaikų auginimą pažvelgti iš platesnio gyvenimo konteksto, t.y. kelti klausimus, ką reiškia justi džiaugsmą, ką reiškia atsisakyti savęs, kad galėtum tinkamai atlikti savo, kaip tėvų, priedermę.