Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Laukimo ir atėjimo metas

Unsplash.com nuotrauka

Gruodis mane džiugino nuo pat vaikystės. Gruodžio mėnuo sutampa su adventu, Kalėdomis ir metų pabaiga. Nors aš dirbu vienuolyno administracijoje ir metų pabaigoje privalau užbaigti kai kuriuos darbus, tačiau niekada neleidžiu, kad tie darbai atimtų advento džiaugsmą. Kiekvienais metais šis laikas mane gydančiai veikia ir aš sąmoningai leidžiu jį skaitydamas ir medituodamas. Tai laikas, kurį mes savo širdyje išgyvename kaip ypatingą. Tai metas, skirtas nusiraminti ir įsiklausyti į ilgesį, kuris siekia atverti mūsų širdį Dievui.

Tai ne visada lengva. Daugeliui gruodis itin užimtas mėnuo. Žmonės bėga per adventą, tarsi juos kas vytųsi. Darbovietėse prieš pasibaigiant metams reikia atlikti daugybę darbų. Kai kurie užsikrečia kalėdinių pirkinių karštlige. Susikaupia šventiniai renginiai. Per adventą mus tiesiog užplūsta reklama, kurios pagrindinė žinia: nelauk, pirk dabar. Tarsi mūsų norai turėtų būti patenkinti per pirkinius. Tačiau iš tikrųjų adventas moko mus atsispirti išoriniam šurmuliui, išmokti laukti ir savo norus bei priklausomybes paversti ilgesiu.

Kai pas mus ateina Dievas, mes atrandame savo tikrąją savastį. Tačiau, kad pajustume Dievo atėjimą, pirmiausia patys turime priartėti prie savęs.

Svarbu advento metą suplanuoti taip, kad jis veiktų mus raminamai. Neprivalome padaryti visko, ko iš mūsų tikimasi arba ko mes patys iš savęs tikimės. Adventą vadiname „tyliuoju metu“. Vok. still („tylus“) kildinamas iš stellen („pastatyti, ramiai atsistoti, sustoti“). Kai sustoju, nurimsta ir vidinis sąmyšis.

Advento metą panaudokite kelionei į save. Mes švenčiame Dievo atėjimą per Jėzų Kristų irJo atėjimą į mūsų širdis. Kai pas mus ateina Dievas, mes atrandame savo tikrąją savastį. Tačiau, kad pajustume Dievo atėjimą, pirmiausia patys turime priartėti prie savęs. Paklauskite savęs, ar tikrai gyvenate darnoje su savimi? Koks turiningas laikas buvo anksčiau ir koks jis tuščias dabar. Pasistenkite priartėti prie savęs. Ir jeigu per keturias advento savaites sugebėsite tai padaryti, Dievo atėjimą per Jėzaus Kristaus gimimą išgyvensite kaip ilgesio išsipildymą.

Taigi aš linkiu jums palaimingo advento, kad Kalėdos jums taptų naujos pradžios švente, džiaugsmo švente, kad dieviškasis Kūdikis jus atnaujintų, kad jūs galėtumėte palikti tai, kas paseno, ir pilni pasitikėjimo bei vilties pasitiktumėte jūsų laukiantį naujumą.

Per adventą džiaugsmo man teikia mano maldos kampelis. Tai ypatinga vieta, kur galiu išgyventi savo ilgesį. Čia kalbu ne apie tai, kad reikia atsigręžti į praeitį ir atgaivinti vaikystės jausmus. Veikiau klausiu savęs, ką man reiškia Jėzaus atėjimas, kaip Jis norėtų mane pakeisti. Žinoma, aš žinau, kad Kristus jau seniai atėjęs. Tačiau intelektualinė tiesa dar nėra asmeninė tiesa. Todėl man ir reikalingas adventinio pasiruošimo Kalėdoms metas, kad nuolat klausčiau savęs: „Jei Kristus ateina pas mane, į mano širdį, kaip tada turi atrodyti mano gyvenimas?“ Ką Jis nori man pasakyti? Į ką atkreipti mano dėmesį? Gal man rodo, kad aš dar nesu savęs atradęs, kad, nors ir esu pabuvojęs daugelyje vietų, vis dar nesu atkeliavęs į save. Tada aš prašau, kad Jis iš tikrųjų ateitų pas mane, kad per Jį priartėčiau prie savęs.

Kasmet iš naujo savęs klausiu: „Ką man reiškia adventas ir kas man yra Kalėdos?“ Kaip man suprasti, ko mes dabar laukiame iš advento ir ką mes švenčiame per Kalėdas? Todėl ir jus norėčiau pakviesti atsisėsti tyloje ir paklausti savęs: „Ko aš tikiuosi iš šių metų advento ir ko tikiuosi iš Kalėdų?“ Šis noras man paaiškės, jei atsigręšiu į savąją tiesą. Kas mane šiuo metu jaudina? Dėl ko aš kenčiu? Kada būnu nepatenkintas? Kas manyje yra užstrigę? Kada jaučiau, jog gyvenimas eina pro šalį? Ko labiausiai ilgiuosi?

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kiekvienais metais adventą ir Kalėdas švenčiame vis kitaip, nes mus jaudina vis kitos vidinės temos. Tegu pranašiški žodžiai, kuriuos girdime per adventą krinta į konkrečią mūsų situaciją, į mūsų rūpesčius ir baimes, į mūsų sąstingį, tuštumą, kančias ir liūdesį. Tie žodžiai nori paguosti: Dievas perkeis tavo baimę ir tavo liūdesį. Tau yra paruoštas naujas dangus ir nauja žemė. Ir virš tavo tamsos nušvis Kalėdų šviesa, o tavojo sąstingio ledai ištirps, kai tavyje užgims Kristus.

Linkiu, kad adventą išgyventumėte kaip nušvitimo ir pasikeitimo metą, kad tyloje pasisemtumėte vilties, jog jums viskas bus gerai.

Linkiu, kad laukdami Jėzaus Kristaus atėjimo atrastumėte, kas yra jūsų tiesa ir kokių turite galimybių kitaip veikti šiame pasaulyje.

Ištrauka iš Anselm Grūn knygos „Tiesiog gyventi“ (Katalikų pasaulio leidiniai, 2015)

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.