2015 12 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Atidaroma nauja virtuali galerija Adomui Mickevičiui

Adomas Mickevičius yra vienas žymiausių romantizmo epochos literatūros atstovų pasaulio literatūroje, savo kūriniuose aprašęs ir garsinęs Lietuvą ir jos žmones. Poeto atminimas įamžintas įvairiais būdais.

Vien tik Vilniuje veikia du muziejai, atidengtos 6 memorialinės lentos, pastatyti  du paminklai, poeto vardu pavadinta gimnazija, gatvė, vienas iš senojo Vilniaus universiteto kiemų ir biblioteka. Vilniaus  apskrities viešajai bibliotekai  poeto vardas suteiktas prieš 60 metų minint 100-ąsias A. Mickevičiaus mirties metines. Tai buvo impulsas, paskatinęs biblioteką kaupti Mickevičianos kolekciją. Šiandien joje yra daugiau nei 1000 leidinių – tai vertingos, įspūdingai iliustruotos, dažnai antikvariatuose įsigytos knygos, dauguma jų lenkų kalba.Seniausia knyga šiame fonde yra pirmasis poemos „Ponas Tadas“ leidimas, pasirodęs Paryžiuje 1834 metais.

Įdomiausi šios išskirtinės asmenybės gyvenimo faktai, gražiausi kūriniai ir jų ištraukos, romantizmo epocha ir poeto amžininkai nuolat buvo pristatomi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos rengtose ir jos erdvėse eksponuotose parodose bei kituose renginiuose. 2006 metais pradėta bibliotekos pastato rekonstrukcija užsitęsė iki šių dienų, užimdama pusę bibliotekos ploto ir iš esmės pakeitė vartotojų aptarnavimo sąlygas ir galimybes. Nepaisant apribojimų, bibliotekininkai siekia, kad kuo daugiau jos teikiamų paslaugų skaitytojams, o ir žmonėms, nesilankantiems bibliotekoje, būtų prieinama virtualioje erdvėje. 2015 metais, minėdami 160-ąsias A. Mickevičaus mirties metines, pristatome naują virtualią erdvę, kuri bus prieinama visiems besidomintiems šio poeto kūryba ir biografija.

Jau šiandien virtualios galerijos lankytojai, be pagrindinių Adomo Mickevičiaus biografijos faktų, ras įdomių, gausiai iliustruotų teminių parodų apie poeto atžalas, gilesnį pėdsaką jo gyvenime palikusias moteris, pasaulyje išsibarsčiusius muziejus, jo kūrinių vertėjus, „Poną Tadą“ iliustravusius dailininkus, moters ir meilės vaizdinius poeto kūryboje, naujausią mokslinių tyrimų medžiagą su vertimu į anglų, lenkų ir rusų kalbas. Ilgainiui virtualioje erdvėje daugės parodų, naujais aspektais atskleidžiančių poeto gyvenimą ir kūrybą. Tekstinę informaciją papildys suskaitmeninti dokumentai ir iliustracijos, padedančios įsijausti ir geriau suvokti aprašomus dalykus.  

2015 m. gruodžio 11 d. (penktadienį) 15.00 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10), susitikimų erdvėje „Po skliautu“, vyks Adomo Mickevičiaus virtualios galerijos pristatymas, kurio metu tyrėja Edita Sėdaitytė supažindins su bibliotekoje ilgus metus kaupto Mickevičianos fondo turiniu, o filologė Agnė Jočytė papasakos apie poeto fenomeną. Virtualios galerijos kūrėjai tikisi, kad patraukliai pristatyta Adomo Mickevičiaus kūryba ir gyvenimas paskatins žmones daugiau domėtis šia iškilia asmenybe, skaityti poeto kūrinius, didins tautinį sąmoningumą ir stiprins meilę Tėvynei. Išsamiai ir patraukliai pateikta poeto gyvenimą įprasminanti medžiaga bus ypač įdomi ir naudinga vaikams, jaunimui ir į užsienį išvykusiems lietuviams.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.