2015 12 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Betliejaus taikos ugnis atkeliauja į Lietuvą

„Dovanoti viltį – tai surasti ramybę“

Betliejuje įžiebta taikos ugnis – žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis.
Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 m. Austrijoje, vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“, kai vienas ypač daug gero nuveikęs vaikas nukeliavo į Palestiną ir Betliejuje uždegė žvakę, kurią kaip taikos ir vilties simbolį parvežė į Vieną ir išplatino savo šalyje. Iš pradžių ši tradicija įsitvirtino tik Austrijoje, tačiau labai greitai taikos ugnis skautų ir kitų geros valios žmonių dėka išplito po visą pasaulį. Šiuo metu Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju, džiaugsmingu Kalėdiniu papročiu, užkariavusiu širdis žmonių, kurie siekia taikos šiame neramiame XXI amžiuje.
Taigi Betliejaus taikos ugnis atkeliauja į Lietuvą jau 19-ąjį kartą. Prie šios ugnies skleidimo akcijos prisideda jaunimo organizacijos, tad kurdami bendrystę ir kalėdinę nuotaiką įvairių organizacijų nariai paskleis Betliejaus taikos ugnelę visoje Lietuvoje. Mes stengiamės mažais žingsneliai siekti taikos ir supratingumo. Tad kaip ir kiekvienais metais kviečiame visus prisijungti prie šios akcijos ir padėti ugnelei pasiekti jūsų namus ir ypač tų žmonių, kurie galbūt jaučiasi vieniši.

BETLIEJAUS TAIKOS UGNIES AKCIJOS RENGINIAI

Gruodžio 16 d. Lietuvos – Lenkijos pasienyje įvyks iškilminga ugnies perdavimo ceremonija.

Gruodžio 16 d. 18:30 Vilniuje, šv. Kazimiero bažnyčioje vyks ekumeninės pamaldos, kurių metu bus uždegama didžioji žvakė .

Gruodžio 17 d. Taikos ugnis bus vežama traukiniais Vilnius – Klaipėda ir Vilnius – Visaginas per visą Lietuvą ir dalijama stotelėse. Traukinio vagonas, kuriame vežama ugnis, bus pažymėtas specialia akcijos atributika. Kiekvienoje stotelėje lauks skautai, kurie toliau skleis ugnį savo miestuose ir miesteliuose.

Gruodžio 20d. nuo 12 iki 20 val. Taikos ugnis bus dalinama Vilniaus Katedros aikštėje, prie Prakartėlės.

Lietuvos skautiškų organizacijų ir Ateitininkų federacijos Betliejaus taikos nešėjai kviečia prisijungti prie taikos ir vilties skleidimo mūsų šalyje bei pasaulyje ir dalyvauti akcijos renginiuose.

Prisijunkite prie Betliejaus taikos ugnies grupės ir sekite naujienas!

Priimk taiką ir dalinkis ja su kitais!


Vilniaus arkivyskupijos informacija