2015 12 30

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Hospiso geros valios ambasadorius B. Vanagas: „Kiekvienas turime savo Dakarą“

Pal. kun. Mykolas Sopočkos hospiso Vilniuje bendruomenės gretas papildė du geros valios ambasadoriai. Jais tapo  2016 metų Dakaro ralio dalyvių jungtinis ekipažas: lietuvis Benediktas Vanagas ir lenkas Sebastianas Rozwadowskis.

Sausio 2-16 dienomis Argentinoje ir Bolivijoje vyksiančiame ralio maratone lietuvio ir lenko duetas su „Toyota HILUX“ bolidu per dvi savaites įveiks apie 9000 kilometrų.

„Dakaras yra sudėtingiausias automobilių sporto išbandymas, – dalijosi mintimis į ralį išvykstantis lenktynininkas Benediktas Vanagas. – Tačiau, kai matai žmones čia, hospise, supranti, kad tai, ką mes darome, yra tik vaikų žaidimai.“

„Mes išvykstame 15 dienų, tačiau sesers Michaelos prižiūrimi žmonės kovoja kur kas ilgiau, – sako naujasis ekipažo šturmanas, 2014 metų Lenkijos ralio čempionas, S. Rozwadowskis. – Labai džiaugiamės, kad jie mus palaikys, melsis už mus. O mes galėsime kokiu nors būdu atkreipti pasaulio dėmesį, žiniasklaidos dėmesį į šią iniciatyvą.“

Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas – pirmoji ir vienintelė tokia įstaiga Lietuvoje, kuri neatlygintinai teikia pagalbą onkologine liga sergantiems asmenims.

Plačiau – vaizdo reportaže, kurį parengė Einaras Eringis ir Saulena Žiugždaitė