Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2016 01 30

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pristatyta nauja knyga apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską

Mons. Kazimieras Vasiliauskas. Kęstučio Vanago / BFL nuotrauka

2015 m. išleista nauja knyga apie mons. Kazimierą Vasiliauską: „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“.

Autorė – žurnalistė Ramunė Sakalauskaitė – medžiagą knygai rinko kalbindama žmones, lankydama monsinjoro gyvenamas vietas, vartydama archyvus. Kaip rašo literatūros kritikas Valentinas Sventickas, knygoje pateikta mons. Kazimiero Vasiliausko biografija „nuodugni, patikima ir nedaugiažodė. Monsinjoras iš šios knygos žvelgia į mus šviesus ir paprastas. Ir klausiantis: „Ar supratote, ką pasakiau savo gyvenimu?“

Šiuo metu autorė važinėja po Lietuvą, tiek pristatydama knygą, tiek dalindamasi savais prisiminimais, skatindama susirinkusiuosius dalintis tuo, ką išmoko bendraudami su monsinjoru.

Sausio 26 d. knygos pristatymas vyko Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje. Dalyvavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris Evaldas Alūza, jėzuitų Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektorius t. Stasys Kazėnas SJ, prigužėjo pilna salė susidomėjusiųjų.

Renginį bei knygos autorę pristačiusi Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė pasidžiaugė, kad Popiežiaus paskelbtais Gailestingumo metais kalendorinius metus „Aušros“ muziejus simboliškai pradeda renginiu, skirtu iškilios asmenybės – dvasininko gyvenimo apžvalgai.

Ramunė Sakalauskaitė, pristatydama savo knygą, sakė, jog joje – kunigo tikėjimo bei tarnystės žmonėms kelias. Su kunigu Kazimieru būsimoji žurnalistė susipažino atvykusi studijuoti į Vilnių, bendravimas tęsėsi iki pat monsinjoro mirties. Autorė jį pristato kaip kuklų, iki graudumo paprastą ir nepaprastai gilaus mąstymo maldos žmogų, visada besistengiantį padėti savo artimui, ypač – kenčiančiam. Visi, kurie kraipdavosi į jį išeidavo paguosti, nuraminti, pakylėti.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis teigė, kad monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas turėjo plačią mylinčią širdį. Sakė, jog jis buvo antrasis Kristus, nes kunigas, kuris rūpestingai atlieka savo pareigas, yra antrasis Kristus. Iš jo asmenybės sklido tikroji Kristaus šviesa. Kreipdamasis į autorę Šiaulių ganytojas pasidžiaugė, kad knygoje sudėtos mintys padės dar geriau susipažinti su monsinjoro asmenybe, gyvenimu, tikėjimo kelione.

Kun. Stasys Kazėnas pasakojo, jog su mons. Kazimieru Vasiliausku teko susitikti, prasilenkti Kanadoje. Krito į akis, jog tai buvo labai paprastas žmogus, turintis savyje ramybės, kuri paliesdavo visus šalia esančius. „Jis vesdavo“, – sakė kun. Stasys, pridurdamas, kad apie monsinjorą sklido gandas, kad tai žmogus, kuris priims, supras, atlieps poreikius, padės. Jis mokėjo sutelkti dėmesį į atėjusį pas jį žmogų. Tai žmogus, kuris turėjo aiškų savo veiklos tikslą, sakydavo: „Aš tai darau dėl Lietuvos“. Žmogus, kuris prisiimdavo atsakomybes. Kuris paprastai mokėjo pasakyti gilius dalykus.

Renginyje dalyvavusi monsinjoro dukterėčia, krikšto dukra Silva su švelnumu ir pasigėrėjimu prisiminė tėvo brolį, kurio, būdami vaikai, nekantriai laukdavo atvažiuojančio į svečius. Jo artumoje aprimdavo ir pačios smarkiausios vaikiškos rietenos, į namus kartu su dėde kunigu įžengdavo susitaikymas ir ramybė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Mielai savo prisiminimais pasidalijo tam tikrą gyvenimo atkarpą šalia Kazimiero Vasiliausko buvę žmonės. Iš Kateliškių (Biržų raj.) kilusi artimiausia Vasiliauskų kaimynė ekspresyviai pasakojo apie Kaziuku vadinto jaunuolio įšventinimo į kunigus šventę. Kartu tremtyje buvęs Romualdas prisiminė, kaip monsinjoras žeminėje aukodavo šv. Mišias.

Apibendrindama Virginija Šiukščienė išsakė įsitikinimą, kad R. Sakalauskaitės knygą apie mons. Kazimierą Vasiliauską pristatantis renginys buvo pamoka, kuria reikia naudotis. Pristatymą Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis baigė palaiminimu, po kurio prie autorės nusidriekė ilga autografų laukiančiųjų eilė.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite